Pol’and’Rock Festival: bez wejściówek i w nowym miejscu

Pol’and’Rock Festival powróci za niespełna cztery miesiące. Bez wejściówek, w nowym miejscu i z konkretnym, antywojennym przesłaniem. Oto co wiemy o „najpiękniejszym festiwalu świata”!

Pol’and’Rock Festival, który odbywał się w Kostrzynie nad Odrą, to już historia. Festiwal szuka nowej tożsamości. W 2020 r. odbył się w formule online, a rok później na zasadach zgodnych z obostrzeniami do niedawna jeszcze obostrzeniami – ze ściśle ograniczoną frekwencją, obowiązkowymi testami na obecność COVID-19 i biletami wstępu.

Dziś już wiemy, że nie ma powrotu do przeszłości Pol’and’Rock Festival. Organizatorzy wydarzenia rozwiali wszelkie wątpliwości, podając szczegóły imprezy, która w tym roku odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek-Broczyno.

Pol’and’Rock Festival zostaje zatem w województwie zachodniopomorskim. Co jeszcze wiemy o nadchodzącej odsłonie kultowego festiwalu? Jak podaje organizująca wydarzenie Fundacja WOŚP, festiwal będzie miał charakter otwarty, co oznacza, że wejściówki nie będą obowiązywały.

Tegoroczny Pol’and’Rock Festival ma przybrać formę pokojowej manifestacji.

– Od zawsze ideą festiwalu było spotkanie się w pokojowej, pełnej przyjaźni, tolerancji atmosferze – komentuje Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP. – Ten rok będzie wyjątkowy dla naszego festiwalu. To coś więcej niż festiwal, to nasza ogromna, pokojowa manifestacja, którą chcielibyśmy, aby usłyszała cała Europa, cały świat. Wojnie nie!

– Będziemy z całych się krzyczeli wojnie nie razem z artystami – zapowiada Jurek. – Wracamy do formuły festiwalu otwartego. Teren będzie ogrodzony głównie z powodu zaznaczenia powierzchni, którą dzierżawić będzie fundacja. Wokół będą wejścia otwarte dla wszystkich chcących przyjechać na festiwal.

Jurek podkreśla, że nowa lokalizacja festiwalu oznacza zupełnie nowe wyzwania. Wśród nich wymienia konieczność wykopania studni na wodę, zapewnienie prądu, wywozu nieczystości i sprzątania całego terenu.

Równolegle Fundacja WOŚP pracuje nad line-upem Pol’and’Rock Festival. Znana jest pierwsza gwiazda festiwalu. To przedstawiciele francuskiego hardcorowego grania Tagada Jones. Kolejnych wykonawców będziemy poznawać co poniedziałek w programie „Zaraz Będzie Ciemo” na antenie Antyradia.

fot. Ł. Widziszowski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.