Ozzy Osbourne definitywnie odwołuje koncerty. „Fizycznie nie jestem w stanie”

Smutną wiadomość przekazuje Ozzy Osbourne. Nestor sceny metalowej definitywnie odwołuje planowaną od lat trasę koncertową. „Fizycznie nie jestem w stanie zagrać najbliższych koncertów” – tłumaczy Ozzy.

Ozzy Osbourne nie należy do osób, które łatwo odpuszczają. Pomimo problemów zdrowotnych, w tym m.in. postępującej choroby Parkinsona, legendarny wokalista głośno mówił o powrocie na scenę. Koncertowy come back Ozzy’ego nie dojdzie jednak do skutku. Muzyk wystosował oświadczenie, w którym odwołał tegoroczne tournée.

„To prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakimi kiedykolwiek dzieliłem się z moimi oddanymi fanami. Jak pewnie dobrze wiecie, cztery lata temu miałem poważny wypadek, podczas którego uszkodziłem kręgosłup. Moim jedynym celem w tym czasie był powrót na scenę. Z moim głosem wszystko w porządku, ale po trzech operacjach, leczeniu komórkami macierzystymi, niekończących się sesjach fizjoterapeutycznych, a ostatnio przełomowej terapii cybernicznej, moje ciało nadal jest słabe” – wyznał Ozzy.

– Jestem szczerze onieśmielony tym, że zachowaliście bilety przez cały czas, ale z czystym sumieniem doszedłem ostatnio do wniosku, że fizycznie nie jestem w stanie zagrać najbliższych koncertów, bo wiem, że nie sprostałbym wymaganiom podróży. Uwierzcie mi, że kiedy to mówię, myśl, że rozczarowuję fanów, naprawdę mnie r*********a. Bardziej niż możecie to sobie wyobrazić” – szczerze poinformował Ozzy.

Swoje oświadczenie były frontman Black Sabbath zakończył tak: „Nigdy nie przypuszczałem, że moja działalność sceniczna zakończy się w ten sposób. Moja ekipa obecnie szuka różnych pomysłów, gdzie mógłbym wystąpić bez konieczności podróżowania z miasta do miasta czy też z kraju do kraju. Chcę podziękować mojej rodzinie, mojemu zespołowi, mojej ekipie, wieloletnim przyjaciołom, kolegom z Judas Priest i oczywiście fanom za ich niewyczerpane pokłady oddania, lojalności i wsparcia. Również za danie mi życia, o którym nigdy nie marzyłem, że będzie mi dane przeżyć. Kocham was wszystkich”.

Trasa „No More Tours”, która miała być pożegnaniem Ozzy’ego z graniem regularnych, pełnowymiarowych tras, pierwotnie miała odbyć się w 2019 r. Tournée kilkukrotnie przekładano. Tym razem trasa jest odwołana definitywnie. Proces zwrotu biletów został już uruchomiony.

CZYTAJ TEŻ: OZZY OSBOURNE PO 25 LATACH OPUSZCZA USA. MA DOŚĆ PANUJĄCEJ TAM ATMOSFERY

Warto odnotować, że Ozzy w ubiegłym roku zaliczył dwa występy. Najpierw w sierpniu razem z Tonym Iommim z Black Sabbath zagrał koncert-niespodziankę na stadionie w rodzinnym Birmingham dla ponad 30 tys. osób. We wrześniu z kolei ubarwił swoją obecnością inaugurację nowego sezonu NFL na stadionie SoFi w Los Angeles.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.