Oficjalnie: Nowy album Rammstein najpóźniej wiosną 2022

Fani Rammstein mają powody do radości. Jak poinformował gitarzysta Richard Kruspe, w przyszłym roku ukaże się nowy album gwiazdorów Neue Deutsche Härte.

Na swój ostatni album członkowie Rammstein kazali fanom czekać 10 lat, ale wygląda na to, że teraz będzie inaczej. Pandemia sprawiła, że obóz Rammstein zamiast na koncertach skupił się na tworzeniu nowego materiału. W lutym klawiszowiec zespołu Christian „Flake” Lorenz poinformował, że wspólnie z kolegami nagrał nieplanowany wcześniej album. Od tej pory Niemcy nie przekazali jednak żadnych dodatkowych wieści na temat tego wydawnictwa. Aż do teraz.

Richard Kruspe, gitarzysta Rammstein, ostatnio często pojawia się w mediach, promując najnowszy album swojego projektu Emmigrate. Muzyk udzielił wywiadu m.in. niemieckiemu serwisowi Spot On News, w którym został poproszony o odniesienie się do tematu kolejnej płyty Rammstein.

– Album ma ukazać się w przyszłym roku przed naszą trasą – odpowiedział Kruspe.

Gitarzysta wprawdzie nie rozwinął swojej wypowiedzi, ale to, co najważniejsze, zostało powiedziane: nowy album Rammstein jest na horyzoncie.

Przyszłoroczna trasa Rammstein ma wystartować 15 maja w Pradze, co oznacza, że krążek najpóźniej wiosną powinien trafić do sklepów. Pozostaje czekać.

Warto odnotować, że nowe utwory Rammstein zostały zarejestrowane w Studios La Fabrique we Francji, czyli w tym samym studiu, gdzie reprezentanci Neue Deutsche Härte nagrali ostatni, imienny album z 2019 r.

CZYTAJ TEŻ: TILL LINDEMANN ŚPIEWA PO FRANCUSKU WE WSPÓLNYM SINGLU Z ZAZ

Przypomnijmy: 17 lipca Rammstein ma zagrać w Warszawie. Zespół miał pojawić się w Polsce już w ubiegłym roku. Wydarzenie ostatecznie musiało zostać odwołane. Czy tym razem będzie podobnie? Oby nie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.