„Numb” Linkin Park z miliardem odtworzeń na Spotify

Superprzebój Linkin Park z płyty „Meteora” przekroczył granicę miliarda odtworzeń w serwisie Spotify. To drugi po „In The End” utwór gwiazd nu-metalu z takim wynikiem.

Po śmierci Chestera Benningtona pozostali członkowie Linkin Park postanowili nie wznawiać działalności. Historia Linkin Park wydaje się zakończonym rozdziałem, ale zespół wciąż cieszy się popularnością, o jakiej większość kapel może co najwyżej pomarzyć. Kolejnym dowodem na to jest osiągnięcie przez „Numb” pułapu miliarda odtworzeń w serwisie Spotify.

Warto odnotować, że przed rokiem miliard odtworzeń w Spotify stuknął również „In The End”, singlowi z debiutanckiej płyty grupy „Hybrid Theory”.

„Numb” to singiel z albumu „Meteora”, który Linkin Park wydali w 2003 r. Utwór okazał się wielkim hitem, skutecznie promując krążek. Jego zasięg dodatkowo zwiększył mashup Jaya-Z, stworzony na potrzeby MTV. Raper połączył „Numb” z utworem „Encore” w 2004 r. i dodatkowo wypromował utwór Linkin Park.

„Numb” w wersji Linkin Park i wspomniany mashup Jaya-Z udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: MIKE SHINODA Z LINKIN PARK STWORZYŁ ALBUM NA TWITCHU

Działalność Linkin Park od czasu śmierci Chestera Benningtona pozostaje zawieszona. Czy kiedykolwiek doczekamy się reaktywacji kultowej formacji? Nie można tego wykluczyć. W 2020 r. Dave „Phoenix” Farrell, basista Linkin Park, zdradził, że zespół pracuje nad nowym materiałem.

– Wciąż lubimy się widywać – przyznał Farrell. – Spędziliśmy ze sobą trochę czasu. Przypuszczam, że znów będziemy tworzyć razem muzykę. Wszyscy tego chcemy.

Otwarci na come back Linkin Park wydają się też pozostali członkowie zespołu. Temat wielokrotnie poruszał wicelider grupy Mike Shinoda, w ostatnich miesiącach obóz Linkin Park jednak milczy. Jedno jest pewne: reaktywacja Linkin Park byłby dużym wydarzaniem, niezależnie od tego, kto miałby stanąć za mikrofonem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.