Nowy singiel Scorpions. Album „Rock Believer” w 2022

Scorpionsi wracają do gry. Rockowa legenda rodem z Niemiec udostępniła nowy singiel i zapowiedziała długo wyczekiwany album „Rock Believer”.

To jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, który choć w muzyce osiągnął wszystko, nie daje za wygraną i dalej robi swoje. W przyszłym roku czeka nas premiera kolejnej płyty Scorpions. Będzie to pierwszy album grupy od czasu wydania „Return to Forever” w 2015 r.

O możliwości wydania kolejnej płyty członkowie niemieckiej formacji wspominali od kilku lat. Teraz wszystko jest już jasne. Album „Rock Believer” ukaże się 25 lutego. Wśród utworów, które się na nim znajdą, nie zabraknie jeszcze gorącego singla „Peacemaker”, pierwszego opublikowanego numeru z płyty.

– Pierwszą rzeczą, która przyszła mi do głowy, była linijka: „Peacemaker, peacemaker / Bury the undertaker”. Bawiłem się tymi słowami. W czasie, gdy tak dużo ludzi zmarło i nadal umiera na COVID-19, gdy wciąż mamy wojny i inne bezsensowne zbrodnie, myślisz sobie, że grabarz (ang. undertaker) pracuje na okrągło. Świat po pandemii będzie momentem, kiedy zapanuje pokój. To obraz, który naprawdę do mnie przemawia – singiel „Peacemaker” komentuje Klaus Meine, wokalista Scorpions.

Singiel „Peacemaker” udostępniamy poniżej.

„Rock Believer” będzie pierwszym albumem Scorpions, w którego nagraniu brał udział perkusista Mikkey Dee, bębniarz doskonale znany z Motörhead. Krążek wyda Spinefarm Records.

CZYTAJ TEŻ: WOKALISTA SCORPIONS PRZESZEDŁ OPERACJĘ

Początki Scorpions sięgają połowy lat 60., a miastem, gdzie zaczęła się historia kapeli, był Hanover. Na koncie Scorpions znajduje się 18 albumów, a także niezliczone przeboje, takie jak „Wind of Change”, „Still Loving You” czy „Rock You Like A Hurricane”.

Koszulki Scorpions oraz inne produkty związane z zespołem znajdziecie na RockMetalShop.pl.

fot. A. Nitsch (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.