Nowe płyty King Diamond i Mercyful Fate na horyzoncie

Wygląda na to, że doczekamy się premiery wyczekiwanej płyty King Diamond, a niedługo po niej również płyty Mercyful Fate. W udzielonym ostatnio wywiadzie potwierdził to szef Metal Blade Records.

King Diamond od trzech lat ma wydać nowy album. Pierwszy promujący go singiel muzyk zaprezentował już w 2019 r., ale w międzyczasie nic się nie wydarzyło. Dlaczego? King Diamond nie czuł potrzeby, by cokolwiek komukolwiek wyjaśniać. Duński gwiazdor metalu w ubiegłym roku ograniczył się do stwierdzenia, że wyczekiwany krążek jest na horyzoncie. Nie podał jednak żadnych konkretniejszych informacji. Te dla fanów ma Brian Slagel, szef reprezentującej artystę wytwórni Metal Blade Records. W najnowszym wywiadzie udzielonym The Metal Voice Slagel wypowiedział się na temat najbliższych planów Kinga Diamonda i jego Mercyful Fate.

– Są konkretne plany – zaczął właściciel Metal Blade Records. – Są dwa nowe utwory. O jednym już wiecie, bo jest był teraz na trasie (Mercyful Fate 16 listopada zakończyli amerykańskie tournée – red.). Miał się ukazać już wcześniej, ale wszystko się opóźniło. To jest pierwsza rzecz. Zaraz po tej trasie chłopaki dokończą ten kawałek. W większości jest nagrany. Dokończą go i wypuścimy go w formie cyfrowej, żeby był już dostępny. Będziecie mogli go posłuchać, nie wiem, pewnie na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy.

– Jest też drugi kawałek, który został już napisany i też niedługo powinien się pojawić, będą więc dwa nowe utwory Mercyful Fate – dodał Slagel. – Zrobimy najprawdopodobniej winyle z tymi numerami. Po tym będziemy mieć album King Diamond. A później będziemy chcieli zrobić tak, jak robiliśmy w latach 90., czyli następną rzeczą będzie pełny album Mercyful Fate.

CZYTAJ TEŻ: KING DIAMOND POCHWALIŁ SIĘ ZDJĘCIEM Z CZTEROLETNIM SYNEM

Kim Bendix Petersen, jak naprawdę nazywa się King Diamond, to jeden z najbardziej szanowanych metalowych wokalistów. Karierę rozpoczął w latach 70. i do dziś pozostaje aktywny. Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć go w naszym kraju. Król wraz z Mercyful Fate odwiedził Gdańsk, gdzie wystąpił na Mystic Festival. Zespół był jedną z gwiazd festiwalu, który odbywał się w dniach 2-4 czerwca.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.