Ninja Syndrom wyprowadza cios. „Mocny sound i groove”

„Trenowało się sztuki walki” – mówi nam Karaz, jeden z dwóch wokalistów Ninja Syndrom. Karaz i jego ekipa dosłownie zwalili nas z nóg na Eliminacjach do Przystanku Woodstock – mocnym, rapcore’owym uderzeniem. To było jak niespodziewany atak ninja.

Polską publiczność formacja Ninja Syndrom również ma zamiar zaskoczyć. Póki co jednak zespół w spokoju pracuje nad nowym materiałem. Bez lansu i wielkiego napinania się w internecie, ale nie dajcie się zwieść – oni wiedzą, kiedy wyprowadzić cios.

Grupa ma już zarejestrowane ścieżki na nowy krążek. Nagrań dokonała w Szwecji w znakomicie wyposażonym studiu Dugout Studios w Uppsala. Pięcioosobowa załoga Ninja Syndrom pracowała tam u boku Daniela Bergstranda, światowej sławy producenta, którego nazwisko widnieje przy najważniejszych produkcjach takich sław, jak Meshuggah, In Flames czy Behemoth. Ale to dopiero początek.

Podczas wywiadu, którzy przeprowadziliśmy z Ninja Syndrom przy okazji dopiero co zakończonych Eliminacji do Przystanku Woodstock, zespół zdradził nam, że materiał nagrany w Dugout Studios przechodzi obecnie proces postprodukcji w USA. W dalszej kolejności zajmie się nim Ted Jensen, człowiek, który współpracował m.in. z Milesem Davisem, Kornem i Bring Me The Horizon.

– Postanowiliśmy, że zrobimy coś dobrego, bez kompromisów, coś, co będzie możliwie jak najlepsze – tłumaczy nam Paweł Rej, gitarzysta Ninja Syndrom. – Chcieliśmy uderzyć do najlepszych ludzi. Zaczęliśmy ich szukać, zaczęliśmy szukać ludzi tworzących muzę, którą się inspirujemy. Z racji pewnej współpracy z Meshuggah i In Flames trafiliśmy na Daniela Bergstranda. Daniel przesłuchał naszą muzę, a następnie zaprosił nas do Szwecji. Spędziliśmy u niego 10 dni, gdzie zarejestrowaliśmy 3 numery.

– To, co tam powstało, to naprawę mocny sound i groove, jakiego nigdy nie mieliśmy – podkreśla Paweł z Ninja Syndrom.

Ścieżki wbite na taśmy w Dugout Studios niebawem ukażą się w formie maksisingla. Ekipa Ninja Syndrom bynajmniej nie zamierza się śpieszyć. Otwartą kwestią jest to, kto wyda nadchodzący materiał. W międzyczasie w planach są koncerty – bo to na nich skład Ninja Syndrom prezentuje pełny arsenał.

– Na pewno chcielibyśmy wrócić na Bałkany, które odwiedziliśmy w lutym tego roku. To były bardzo, bardzo fajne koncerty – wspomina Filip Golda, drugi gitarzysta Ninja Syndrom. – Chcielibyśmy rozszerzyć tę ekspansję na zachód. Na pewno Niemcy, Francja – wymienia i dodaje: – Wszystko okaże się w praniu. Ale celujemy w te rejony.

Dla nas jedno jest pewne: Ninja Syndrom to band, na który warto mieć oko. Więcej o zespole dowiecie się z wywiadu, który lada dzień opublikujemy na naszych łamach. Bądźcie czujni.

Poniżej udostępniamy wydany w zeszłym roku teledysk grupy do utworu „W cieniu”.

Ninja Syndrom możecie śledzić na Facebooku via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.