Nightwish zaprasza na koncert do wirtualnej rzeczywistości

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku zaczniemy wracać do normalności, ale obóz Nightwish nie chce czekać. Zespół zaprasza fanów do The Islanders Arms, tawerny stworzonej w wirtualnej rzeczywistość, gdzie 12 marca 2021 r. zespół zagra swój pierwszy koncert online. Podczas koncertu fińska formacja zaprezentuje cały album „Human. :II: Nature.”

Nightwish to jeden z najważniejszych zespołów metalu symfonicznego na świecie i jednocześnie odnoszący największe sukcesy towar eksportowy Finlandii. Grupa przygotowuje scenę na wyjątkowe interaktywne show w 2021 r. Podczas wydarzenia An Evening with Nightwish in A Virtual World zespół wystąpi w tawernie The Islanders Arms, miejscu stworzonym komputerowo (sic!). Bilety są już w sprzedaży na stronie Nightwish.com.

Nightwish zaprasza na dwa koncerty: w piątek, 12 marca, dla Europy i dzień później dla Ameryki Północnej i Południowej.

W oba wieczory publiczność może się spodziewać niezapomnianego 90-minutowego występu, a także wysłuchać utworów z płyty „Human. :II: Nature.” po raz pierwszy w wersji live. Każdy wieczór będzie miał inną setlistę.

Wydany w kwietniu w trakcie pierwszej fali pandemii nowego koronawirusa album „Human. :II: Nature.” nie był jeszcze promowany na koncertach. Po przełożeniu światowej trasy koncertowej w 2020 r. fińska formacja postanowilia stworzyć coś zaskakującego, aby rozjaśnić mroczne czasy.

Pełnometrażowe doświadczenie na żywo to więcej niż koncert. W tawernie The Islanders Arms zarówno zespół, jak i publiczność będą mieli okazję zanurzyć się w rozmaite światy 3D. Technicznie produkcją kieruje studio Zoan. Jego platforma Burst Live była również nośnikiem występu w wirtualnej rzeczywistości fińskich gwiazd rapu JVG , który zeszłej wiosny przyciągnął ponad milion widzów.

CZYTAJ TEŻ: FLOOR JANSEN (NIGHTWISH) ROZWAŻA NAGRANIE SOLOWEJ PŁYTY

Aby stać się częścią wirtualnego koncertu fińskiej formacji, widzowie mogą tworzyć awatary i dołączać do pokazu na swoich komputerach lub urządzeniach mobilnych. Publiczność może reagować gestami, okrzykami lub emotikonami, rozmawiając z innymi fanami. Swój awatar można także ubrać w oficjalny merch Nightwish.

Nightwish jest najbardziej znanym zespołem z Finlandii na świecie. „Human. :II: Nature.” to dziewiąty album w dorobku grupy.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV