Floor Jansen (Nightwish) rozważa nagranie solowej płyty

Floor Jansen to jedna z najbardziej uznanych wokalistek na scenie metalowej. Trzecia już wokalistka Nightwish, która z powodzeniem odnalazła się w fińskiej formacji, poważnie rozważa nagranie solowej płyty.

Czas pandemii to dobry moment, by podsumować to, co działo się w ostatnich latach, a także na nowo zaplanować przyszłość. Z takiego założenia wychodzi Floor Jansen, wokalistka Nightwish, która o swoich planach opowiedziała w najnowszym streamie.

– Coraz więcej osób pyta mnie o solowy album – przyznała Jansen. – To sprawia, że coraz częściej się nad tym zastanawiam, sama pytam siebie, czy chcę to zrobić, kiedy chcę to zrobić, w jakiej miałoby to być estetyce. Cóż, odkąd spędzam więcej czasu w domu, mam więcej czasu na pisanie.

– Nie znaczy to, że nagle stałam się nie wiadomo jak twórcza i dokładnie wiem, co chcę zrobić. Ale wspaniale jest mieć czas, żeby o tym pomyśleć, tak że zobaczymy, co z tego wyjdzie – dodała Jansen.

Choć dla wielu osób może okazać się to dużym zaskoczeniem, Jansen nie ukrywa, że gdyby rzeczywiście stworzyła solowy album, wcale nie byłby to materiał rockowy czy tym bardziej metalowy.

– Nie potrafię sobie wyobrazić, że jest to rockowy czy metalowy album – wprost oznajmiła frontwoman Nightwish. – Przede wszystkim dlatego, że teraz nagrywam rock, metal też nagrywałam wiele razy. W tej chwili jestem w jednym z najlepszych zespołów, oczywiście według mnie, według mojego gustu. Dodatkowo jeśli jesteś w zespole z takim muzykiem, jak Tuomas Holopainen, ciężko jest zrobić coś innego, lepszego. Poza tym po 20 latach w metalu nie byłoby czymś wspaniałym zrobić coś innego? Tak to czuję – podsumowała Jansen.

Jeszcze przez kilka miesięcy imponująca głosem Holenderka będzie miała czas na ewentualną prace nad solowym materiałem. Nightwish jeszcze w tym roku ma wrócić na scenę. Grupa ma zawitać również do Polski. Zespół 13 grudnia wystąpi w Arenie Gliwice w towarzystwie Amorphis i Turmion Kätilöt.

Organizatorem koncertu jest Mystic Coalition, sojusz firm, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Merch Nightwish znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.