Nie potrzebują stroju na Halloween. 10 przerażających muzyków

No to doczekaliśmy się Halloween. Kto lubi klimat rodem z horrorów, może odpalać jack-o’-lantern i wskakiwać w halloweenowe przebranie. My przygotowaliśmy zestawienie rockmanów i metalowców, którzy na Halloween bynajmniej nie muszą się przebierać. Oto najbardziej przerażający reprezentanci ciężkich brzmień!

Alice Cooper

Umówmy się: Alice Cooper należy do artystów, którzy mogliby grać w dreszczowcach bez mejkapu, a ikoną horror rocka bynajmniej nie stał się przez przypadek. Alice szokuje i przeraża od lat – rozszarpanie na scenie prawdziwego kurczaka (zanim podobny trick z nietoperzem wykonał Ozzy Osbourne) czy krwawa autodekapitacja to zaledwie kilka life hacków, które przyniosły mu złą sławę. Czy z wiekiem Alice przestaje straszyć. Nie. Posłuchajcie jego ostatnich utworów, a zrozumiecie. Ten typ po prostu tak ma.

Misfits

Ten zespół na klimacie rodem z horrorów i punkowym brzmieniu zbudował markę – rozpoznawalną, lubianą i przerażającą. Wielu narzeka, że ich albumy są nudne, a oni sami prezentują niewiele poza efekciarskim wizerunkiem. My jesteśmy innego zdania. A co do image’u – Misfits zawsze robili wrażenie. Skóry, ćwieki i devillocki to idealny look na Halloween, podobnie jak koszulki z The Crimson Ghost, logo zespołu. Macie taką? Dziś warto wyjąć z szafy.

Marilyn Manson

Gdyby uwierzyć mitom, które narosły wokół postaci Marilyna Mansona, wyszłoby na to, że powinno się nim straszyć niegrzeczne dzieci. Wycięte żebra, szklane oko czy srebrne zęby, które miały być elementami jego wizerunku, ostatecznie okazały się fikcją, podobnie jak inne plotki na temat Mansona – wszak nie taki Manson straszny, jak go malują. Jedno nie ulega jednak wątpliwości: mało kto potrafi tak skutecznie surfować na fali skandalu i makabry jak Brian Warner, a że muzycznie umie przy tym zachować twarz, tym lepiej dla niego.

King Diamond

Tajemniczy farmaceuta o upiornym wizerunku i porażającym wokalu – King Diamond to postać, która do Halloween pasuje jak pizza do horroru. Jak sam przyznaje, wizerunkowo zainspirował go Alice Cooper (zwróćcie uwagę na ten makijaż!), światopoglądowo zaś – Anton Szandor LaVey, założyciel Kościoła Szatana. Mikrofon skonstruowany z kości piszczelowej oraz kości udowej złożonych w kształt krzyża, pirotechnika, a nawet jak wspominał Hank Shermann, kolega Kinga Diamonza z formacji Mercyful Fate, eksplodująca zakonnica – na scenie King Diamond zawsze lubił przerażające efekty specjalne. Postać do odświeżenia dla wszystkich fanów muzycznych horrorów.

Slipknot

Maski to sprawdzony sposób na look, którego można się wystraszyć. Wie o tym Slipknot. Z masek grupa zrobiła swój znak rozpoznawczy. Jeśli spojrzeć na powierzchowność członków formacji, w jej składzie gra i Jason Voorhees, i Pennywise, przy czym maski co jakiś czas się zmieniają. Brzmienie zawsze pozostaje jednak takie samo – potężne i obłędne jak ekstremalny slasher.

Ozzy Osbourne

Swego czasu pracował w rzeźni, ma na koncie gołębie i nietoperze, a na scenie zawsze urządzał jatkę – czy to z Black Sabbath, czy z własnym zespołem. Ozzy Osbourne to jeden z najbardziej przerażających frontmanów wszech czasów, choć wielokrotnie już udowodnił, że tak naprawdę ma prawdziwie gołębie serce.

Ghost

Nie ma Halloween bez duchów. Tobias Forge aka Papa Emeritus to wyjątkowo przerażająca głowa kościoła. I choć zdarza mu się pokazać we wrażliwszej, niekiedy wręcz groteskowej odsłonie, Forge prosto ze sceny mógłby chodzić na halloweenowe domówki lub nawiedzać sąsiadów, stawiając ich przed wyborem: cukierek albo psikus. W jego przypadku raczej mało kto wybrałby to drugie…

Immortal

Pewnie powiecie, że każdy zespół blackmetalowy mógłby się tu znaleźć, ale Immortal są jak Red Lipstick Monster blackowej maskarady. Ich wymowny wizerunek to po prostu definicja gatunku. Wprawdzie najstarsze klipy Immortal dziś bardziej raczej śmieszą niż przerażają, ten zespół i tak pozostaje uosobieniem mroku, tajemniczości i niepokojącego klimatu mroźnej europejskiej północy.

Twisted Sister

Twisted Sister to ekstrema teatralnego shock rocka, którym swego czasu Dee Snider i jego koledzy rządzili wspólnie ze wspomnianym wcześniej Alice Cooperem, Kiss i kilkoma innymi zwariowanymi zespołami. Dziś trudno zrozumieć, jak ta równie przerażająca co odrażająca wariacja na temat glamu mogła znaleźć swoich zwolenników, ale jedno jest pewne – Twisted Sister wypracowali jeden z najbardziej szokujących wizerunków w historii rocka. Wizerunek prawdopodobnie zbyt hardcore’owy nawet na halloweenową zabawę w „cukierek albo psikus”.

Rob Zombie

Zombie i Halloween pasują do siebie jak świeca do dyni. W naszym zestawieniu nie mogliśmy pominąć Roba Zombie – wokalistę formacji White Zombie, a także wielbiciela i twórcę horrorów gore, takich jak „Halloween” czy „Halloween II”. Oprócz tego Zombie (Rob Zombie) ma na koncie własne, upiorne komiksy, jego wizerunek zaś to idealny przykład korelacji na linii nazwisko – image. Muzycznie czy fimowo – polecamy na Halloween.

1 komentarz do wpisu “Nie potrzebują stroju na Halloween. 10 przerażających muzyków”

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV