Nergal ponownie oskarżony przez prokuraturę. Chodzi o obrazę uczuć religijnych

Nergal po raz kolejny będzie musiał bronić się przed sądem. Kontrowersyjny lider Behemotha ponownie został oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Chodzi o zdjęcie, na którym Nergal depcze obrazek z wizerunkiem Matki Boskiej.

Nergal to stały bywalec sądów. Choć jak dotąd skutecznie się przed nimi broni, wkrótce czeka go kolejny proces. Jak poinformowała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, do sądu został właśnie skierowany akt oskarżenia przeciwko frontmanowi Behemotha.

Gdy Nergal staje przed sądem, zazwyczaj zawsze chodzi o to samo, czyli o obrazę uczuć religijnych. Nie inaczej jest tym razem. Sprawa dotyczy zdjęcia opublikowanego przez Nergala w mediach społecznościowych przed dwoma laty. Widać na nim obrazek z Matką Boską, na którym ktoś (zapewne Nergal) trzyma stopę w miejscu, gdzie postać Matki Boskiej powinna mieć twarz.

Zawiadomienie złożyli niezawodni przedstawiciele Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego.

Bartosz Lewandowski z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris wyjaśnia, że początkowo prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, ale ostatecznie zmieniła stanowisko wskutek zażalenia prawników Ordo Iuris.

Nergal kolejny raz będzie potrzebował dobrych prawników, ale patrząc na jego reakcję, muzyk niespecjalnie się tym przejmuje, a przynajmniej nie zamierza panikować.

– Kolejna sprawa sądowa w toku. Powód? Za każdym razem ten sam: obraza uczuć religijnych. Potraficie wyobrazić sobie ten nonsens w XXI w.? Polska mentalnie jest tak ko daleko za Europą, że dosłownie jesteśmy ostatnim bastionem spraw o bluźnierstwo. Nawet ekstremalnie katolicka Irlandia ostatnio usunęła ten paragraf. W Polsce też to się kiedyś stanie, a ja chcę być jakąś tego częścią. Pieprzyć religijny fundamentalizm w każdą dziurę – dosadnie komentuje Nergal.

– Szczerze mówiąc, jestem przekonany, że wygram tak samo tę, jak i każdą inną sprawę. Czekajcie i patrzcie – kończy pewny siebie muzyk.

To nie pierwszy raz, kiedy Nergal zasiada w sądowej ławie. Wokalista Behemotha niedawno wygrał proces, broniąc się przed oskarżeniem o znieważenie polskiego godła. Wcześniej muzyk został uniewinniony w głośnym procesie będącym pokłosiem podarcia przez niego Biblii w czasie koncertu Behemotha. Ostateczny wyrok uniewinniający w tej sprawie zapadł w 2015 r.

fot. A. Lawen; Fotandi (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.