Na koncertach Metalliki pracują psy wyczuwające COVID-19

Metallica podjęła specjalne środki ostrożności, aby uniknąć zakażenia koronawirusem na koncertach. Zespół „zatrudnił” psy, które potrafią wyczuć ślady COVID-19.

W branży koncertowej nastał nowy porządek, a to, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, dziś staje się rzeczywistością. Psy tropiące osoby zakażone koronawirusem na koncertach? Trzymajcie się mocno.

Jak dowiadujemy się z portalu magazynu „Rolling Stone”, aby chronić bezpieczeństwo swoje i swoich ekip, gwiazdy muzyki „zatrudniają” psy potrafiące wyczuć ślady COVID-19. Z pomocy specjalnie przeszkolonych czworonogów korzysta m.in. Metallica.

Psy mają za zadanie weryfikować, czy poszczególni członkowie ekipy zespołu oraz inne osoby poruszające się po backstage’u i mające bezpośredni kontakt z muzykami nie są zarażone koronawirusem.

W przypadku Metalliki psie patrole antycovidowe pracowały na ostatnich ubiegłorocznych koncertach grupy w San Fancisco zorganizowanych z okazji 40-lecia supergwiazdy thrash metalu.

– Jak na razie, odpukać, psy radziły sobie świetnie – komentuje John Peets z Q Prime, firmy menadżerskiej reprezentującej Metallicę.

– Nie zdarzyło się jeszcze, żeby psy kogoś przeoczyły – zauważa Peets, chwaląc zalety „psich testów”.

Psy szkoli firma Bio Detection K9, funkcjonująca od ponad dekady. Do tej pory firma współpracowała przede wszystkim z agencjami rządowymi, ale wybuch pandemii stworzył dla niej nowe możliwości. Czy psy w przyszłości będą pojawiać się na backstage’u każdego dużego koncertu? Nie można tego wykluczyć. Shawn Reed, pracownik Bio Detection K9 odpowiadający za szkolenie psów, podkreśla, że taka forma dbania o bezpieczeństwo na koncertach sprawdza się bardzo dobrze i nie jest problematyczna dla publiczności.

– Nie przeszukujemy całych stadionów. Nie jesteśmy od tego. Nie jest tak, że biorę psa i sprawdzam 60 tys. osób – zaznacza pracownik Bio Detection K9.

Metallica nie jest jedynym zespołem, który korzysta z usług Bio Detection K9. Wśród klientów firmy jest też m.in. Tool.

CZYTAJ TEŻ: KAPELA SYNÓW LARSA ULRICHA ZAGRAŁA PRZED METALLICĄ

Przypomnijmy: przyszłym roku Metallica wróci do Europy. Czy zagra w Polsce? Póki co naszego kraju nie ma w kalendarzu Metalliki, ale to wkrótce może się zmienić. Zespół zapowiedział, że niebawem ogłosi daty kolejnych koncertów. Cały czas czekamy na ogłoszenie z polską datą.

Ostatni koncert Metalliki w Polsce odbył się przed trzema laty w Warszawie. Była to dwunasta wizyta grupy w naszym kraju. Koncert był częścią trasy promującej album „Hardwired… to Self-Destruct” z 2016 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.