Mystic Festival uzupełnia line-up na ostatniej prostej

Hexvessel, Mentor, Hentai Corporation i Neon Mud dołączają do programu festiwalu. Zastąpią w nim Mortiisa, ukraińskie grupy Motanka i 1914 oraz Swayzee.

Psychodeliczny occult folk rock wyłoni się z głębin fińskich lasów, by zagościć 4 czerwca na Sabbath Stage. W ostatniej chwili do programu Mystic Festival dołączają Hexvessel, by zabrać was w kolorową podróż… Iron Realm Productions, który tego dnia jest patronem Sabbath Stage, zaprosił Hexvessel w zastępstwie za Mortiisa. Artysta w ostatniej chwili musiał zrezygnować z przylotu do Polski.

– Z żalem jestem zmuszony odwołać koncert na Mystic Festival. Powodem są problemy zdrowotne, powodujące ból, który uniemożliwi mi występ. Już planuję powrót do Polski w kolejnym roku – poinformował Mortiis.

Niestety, na festiwalu nie zobaczymy też zapowiadanych wcześniej ukraińskich grup 1914 i Motanka. Wojna, którą Ukraina bohatersko toczy od trzech miesięcy z rosyjskim najeźdźcą, oznacza dla wszystkich mężczyzn konieczność pozostania w ojczyźnie i obrony kraju. Dotyczy to również artystów.

Natura nie znosi jednak próżni, dlatego organizatorzy już ogłosili zastępców. Na Mystic Festival usłyszymy odjechany thrash Hentai Corporation, czarnego jak smoła thrash’n’rolla w wykonaniu Mentora i plugawy stoner/sludge od Neon Mud.

„Dziękujemy zespołom, które przyjęły nasze zaproszenie w ostatniej chwili, by uzupełnić skład festiwalu, tym bardziej że to znakomite formacje” – podkreślają organizatorzy Mystic Festival.

Na oficjalnej stronie Mystic Festival znajdziecie uaktualniony program imprezy – sprawdźcie go dobrze, by nie przegapić koncertu ulubionego wykonawcy.

Informacje o biletach oraz videozapowiedź Mystic Festival udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: WOKALIŚCI TRIVIUM I TESTAMENT W OFICJALNYM UTWORZE MYSTIC FESTIVAL

Mystic Festival to największy festiwal metalowy w Polsce. Najbliższa odsłona imprezy ma odbyć się w dniach 2-4 czerwca 2022 r. Zagrają m.in. Judas Priest, Mercyful Fate, Mastodon i Killing Joke.

Relację z ostatniego Mystic Festival możecie sprawdzić na naszym fanpage’u.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.