My Riot powraca. Glaca reaktywuje projekt i zapowiada singiel „Maczeta”

Po głośnym powrocie ze Sweet Noise, który zaowocował pierwszą od lat trasą zespołu, Glaca postanowił reaktywować projekt My Riot. Grupa wraca z nowym składem i zapowiada singiel wymownie zatytułowany „Maczeta”.

Glaca w ostatnich latach nie marnuje czasu. Po premierze solowej płyty i długo wyczekiwanym powrocie Sweet Noise muzyk nieoczekiwanie zapowiedział powrót My Riot.

– Mamy dość pogardy, arogancji i kłamstw, mamy dosyć wmawiania nam, że nasz wróg śpi w pokoju obok, że nasze siostry i bracia to zdrajcy. Nowy materiał to kop wymierzony w zęby rządzących, muzyka, która nadaje się jako soundtrack do wykorzystania obecnie przez wszelkie grupy ludzi walczących o swoje prawa – komentuje Glaca.

– Frustracja społeczna sięga zenitu i po okresie naiwnego oczekiwania, że może coś się zmieni, Polacy, a raczej Polki wyszły na ulicę. „Maczeta” to bojowy song właśnie dla nich – dodaje wokalista, zapowiadając nowy singiel My Riot, którego oficjalna premiera została zaplanowana na 4 listopada.

„Maczeta” będzie powrotem My Riot po blisko 10 latach. Zespół zdołał wydać jak dotąd jeden album „Sweet Noise” w 2011 r. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnej płyty My Riot. Kiedy dokładnie? Tego jak na razie nie wiadomo. Z informacji prasowej dowiadujemy się, że będzie to materiał wypełniony „gniewnymi piosenkami”, napisanymi pod wpływem złości i buntu.

– Jako My Riot zawsze wspieraliśmy zwykłych ludzi i nadal będziemy im dostarczać takiej właśnie muzyki i słów, które dadzą im wsparcie, szczególnie teraz w historycznie bardzo ważnych dla nas wszystkich czasach – deklaruje Glaca.

– Pierwszy album My Riot zawierał zgodnie z przesłaniem zespołu buntownicze teksty. Były one bezkompromisowe i odcinały się od populistycznego myślenia. Zespół przedstawiał jasno i dobitnie swoje poglądy, nie pozostawiając wiele miejsca dla wyobraźni. Zawsze komunikował się wprost z fanami bez zbędnych niedomówień i tak jest też teraz, szczególnie w czasach, gdy jesteśmy świadkami nawoływania do wojny polsko-polskiej. To zbrodnia i ten, kto to robi, ma krew na rękach. Wszyscy wiedzą, że obecny rozwój pandemii w Polsce to wina rządzących, którzy zbagatelizowali wirusa, doprowadzając na silę do wyborów. Dawali Polakom niejasny przekaz i to im właśnie zawdzięczamy tragiczny rozwój wypadków. Dzisiaj postanowili podpalić kraj, żeby odwrócić uwagę od tego, że zawiedli na całej linii. Nie brali pod uwagę jednak, że łatwo jest wywołać wojnę, ale kontrola nad nią to nie jest taka prosta sprawa – kończy Glaca.

Okładkę i zapowiedź singla „Maczeta” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV