My Riot powraca. Glaca reaktywuje projekt i zapowiada singiel „Maczeta”

Po głośnym powrocie ze Sweet Noise, który zaowocował pierwszą od lat trasą zespołu, Glaca postanowił reaktywować projekt My Riot. Grupa wraca z nowym składem i zapowiada singiel wymownie zatytułowany „Maczeta”.

Glaca w ostatnich latach nie marnuje czasu. Po premierze solowej płyty i długo wyczekiwanym powrocie Sweet Noise muzyk nieoczekiwanie zapowiedział powrót My Riot.

– Mamy dość pogardy, arogancji i kłamstw, mamy dosyć wmawiania nam, że nasz wróg śpi w pokoju obok, że nasze siostry i bracia to zdrajcy. Nowy materiał to kop wymierzony w zęby rządzących, muzyka, która nadaje się jako soundtrack do wykorzystania obecnie przez wszelkie grupy ludzi walczących o swoje prawa – komentuje Glaca.

– Frustracja społeczna sięga zenitu i po okresie naiwnego oczekiwania, że może coś się zmieni, Polacy, a raczej Polki wyszły na ulicę. „Maczeta” to bojowy song właśnie dla nich – dodaje wokalista, zapowiadając nowy singiel My Riot, którego oficjalna premiera została zaplanowana na 4 listopada.

„Maczeta” będzie powrotem My Riot po blisko 10 latach. Zespół zdołał wydać jak dotąd jeden album „Sweet Noise” w 2011 r. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnej płyty My Riot. Kiedy dokładnie? Tego jak na razie nie wiadomo. Z informacji prasowej dowiadujemy się, że będzie to materiał wypełniony „gniewnymi piosenkami”, napisanymi pod wpływem złości i buntu.

– Jako My Riot zawsze wspieraliśmy zwykłych ludzi i nadal będziemy im dostarczać takiej właśnie muzyki i słów, które dadzą im wsparcie, szczególnie teraz w historycznie bardzo ważnych dla nas wszystkich czasach – deklaruje Glaca.

– Pierwszy album My Riot zawierał zgodnie z przesłaniem zespołu buntownicze teksty. Były one bezkompromisowe i odcinały się od populistycznego myślenia. Zespół przedstawiał jasno i dobitnie swoje poglądy, nie pozostawiając wiele miejsca dla wyobraźni. Zawsze komunikował się wprost z fanami bez zbędnych niedomówień i tak jest też teraz, szczególnie w czasach, gdy jesteśmy świadkami nawoływania do wojny polsko-polskiej. To zbrodnia i ten, kto to robi, ma krew na rękach. Wszyscy wiedzą, że obecny rozwój pandemii w Polsce to wina rządzących, którzy zbagatelizowali wirusa, doprowadzając na silę do wyborów. Dawali Polakom niejasny przekaz i to im właśnie zawdzięczamy tragiczny rozwój wypadków. Dzisiaj postanowili podpalić kraj, żeby odwrócić uwagę od tego, że zawiedli na całej linii. Nie brali pod uwagę jednak, że łatwo jest wywołać wojnę, ale kontrola nad nią to nie jest taka prosta sprawa – kończy Glaca.

Okładkę i zapowiedź singla „Maczeta” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.