Muzycy Children of Bodom otworzyli muzeum, bar i saunę

Trzech muzyków słynnej metalowej grupy, Henkka Seppala, Janne Wirman i Jaska Raatikainen zainwestowali w lokal gastronomiczny połączony z fińską sauną i miejscem pamięci zespołu.

Miejsce nosi nazwę Bodom Bar & Sauna i powstało tydzień temu w miejscowości Espoo z której wywodzi się grupa Children of Bodom. Muzycy chcieli stworzyć miejsce rekreacyjne, więc jak na prawdziwych Finów przystało, zrealizowali pomysł o fińskiej saunie i małym salonie spa, w którym można się zrelaksować. Całość dopełniają rozwieszone po całym kompleksie pamiątki i prywatne rzeczy członków zespołu od jego powstania do zakończenia działalności, tworząc jedyną w swoim rodzaju izbę pamięci Children of Bodom.

W wywiadzie dla magazynu Tuomela trzej koledzy z zespołu wspomnieli, że myśleli o tym, już gdy historia Children of Bodom chyliła się ku końcowi.

– Na początku pomysł muzeum wydał nam się kompletną abstrakcją. Ale z barem i sauną już było inaczej. W końcu w dzisiejszych czasach praktycznie każdy zespół metalowy chce mieć swoją knajpę, więc my nie byliśmy inni. Do tego postanowiliśmy dołączyć całe mnóstwo pamiątek z naszego muzycznego życia, aby ludzie mogli je zobaczyć. – opowiadają Finowie.

Nie mogło również zabraknąć pytania o zmarłego przed niespełna dwoma laty frontmana zespołu Alexiego Laiho.

– Gdy formowaliśmy ten lokal, towarzyszyły nam ogromne emocje. Każda rzeczy kojarzy nam się z Alexim. Jego rodzina bardzo nam pomogła, udostępniając jego rzeczy. Bez nich byśmy tego nie zrobili.

W ciągu 26 lat istnienia Children of Bodom wydali 10 albumów studyjnych i stali się jednym z najbardziej znanych fińskich zespołów na świecie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.