Muzycy Cannibal Corpse i Deicide w hardrockowym projekcie Umbilicus

Umbilicus, czyli nowy projekt Paula Mazurkiewicza z Cannibal Corpse i Taylora Nordberga z Decide, to coś innego niż okrutny death metal, ale i tak warto go sprawdzić.

Nowa hardrockowa grupa Umbilicus to świeży zespół założony przez perkusistę Paula Mazurkiewicza (Cannibal Corpse) i gitarzystę Taylora Nordberga (Deicide). Dołączyli do nich wokalista Brian Stephenson i basista Vernon Blake. Formacja właśnie wypuściła kolejny singiel zapowiadający swój debiutancki album „The Path To 1000 Suns”.

Swoją nazwę zespół zawdzięcza tajemniczej roślinie, która podobno wyrastała z sufitu w sali prób Cannibal Corpse (sic!).

– Historia Umbilicus jest dość zabawna – z uśmiechem przyznaje Nordberg, wyjaśniając genezę nazwy zespołu i zarazem tytuł najnowszego singla „Umbilicus”. – Kiedy Paul, Vern i ja umawialiśmy się na jam session, aby tworzyć pierwsze piosenki w sali prób należącej do Cannibal Corpse, zauważyliśmy tę maleńką roślinę wyrastającą z sufitu. Mijały kolejne tygodnie, roślinka rosła i w końcu sięgnęła podłogi.

– W tym czasie pisaliśmy nową piosenkę i postanowiliśmy nazwać ją właśnie Umbilicus – opowiada gitarzysta. – Po pierwsze od tej rośliny, a po drugie, że spotkałem je, kiedy czytałem „To” Stephena Kinga. Wydaje mi się też, że mogło się coś podobnego również pojawić w którymś filmie o Obcym. I koniec końców to słowo zostało również nazwą zespołu. Nawet w tekście padają słowa o wyrastaniu czegoś „z sufitu na Florydzie”.

– Bardzo lubię ten kawałek. Muzycznie i tekstowo – kończy z entuzjazmem Nordberg.

Album „The Path to The 1000 Suns” ukaże się 30 września i będzie dostępny m.in. na Bandcampie zespołu. Pierwsze cztery single dostępne są również w serwisach streamingowych.

CZYTAJ TEŻ: DEE SNIDER I WOKALISTA CANNIBAL CORPSE WE WSPÓLNYM SINGLU

Muzyka grupy założonej przez deathmetalowców spodoba się fanom Led Zeppelin, Free czy Black Sabbath. Jeśli chcecie ją sprawdzić, poniżej udostępniamy ostatnie single Umbilicus.

Michał Drab

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.