Dee Snider i wokalista Cannibal Corpse we wspólnym singlu

Dee Snider, legenda glam metalu i frontman grupy Twisted Sisted, w lipcu wyda solowy album „Leave a Scar”. Do sieci trafił kolejny singiel z płyty nagrany z Georgem „Corpsegrinderem” Fisherem z Cannibal Corpse.

Legendarny wokalista i ikona popkultury Dee Snider ogłosił właśnie premierę swojego piątego pełnowymiarowego albumu „Leave A Scar”. Krążek ukaże się 30 lipca nakładem Napalm Records. Za produkcję płyty kolejny raz odpowiedzialny jest Jamey Jasta, a wspomaga go perkusista Nick Bellmore. Na „Leave a Scar” Snider zamierza trzymać się kierunku obranego na poprzednim wydawnictwie, dostarczając solidną dawkę klasycznego heavy metalu.

Po świetnie przyjętym pierwszym singlu „I Gotta Rock (Again)” Snider powraca z kolejnym. W „Time To Choose” wspiera go George „Corpsegrinder” Fisher, wokalista Cannibal Corpse. Utwór łączy brutalne partie Corpsegrindera z ostrym wokalem pozostającego w formie Snidera, tworząc naładowaną, nieprzejednaną całość.

Nowość od ekscentrycznego frontmana Twisted Sister możecie sprawdzić poniżej.

– „Time To Choose” dotyczy tematu, który często poruszałem w trakcie mojej kariery pisarskiej: dobro kontra zło. Biorąc pod uwagę ciężar tego utworu, poczułem, że dodanie głosu Corpsegrindera do tej kompozycji uświadomiłoby nam powagę dokonywanych przez nas wyborów. Byłem zaszczycony, kiedy zgodził się na swój wkład ze swoim potężnym głosem – komentuje Snider.

O samym albumie „Leave a Scar” Snider mówi tak: „Pod koniec ubiegłego roku wiedziałem, że muszę wrócić do studia, ale też po raz pierwszy od lat 90. chciałem. Skontaktowałem się z moim producentem Jamey’em Jastą i powiedziałem, że jestem gotowy nagrać kolejny album. „Leave A Scar” to materiał wypełniony głosami do i dla cichych głosów na świecie, które potrzebują kogoś, kto przemówi w ich imieniu. To jest mój cel”.

Na „Leave a Scar” trafi 12 nowych kompozycji Snidera. Album ukaże się na CD oraz na winylu. Od 30 lipca będzie również dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV