Mudvayne przygotowują się do powrotu. Zespół pokazał fragmenty prób

Powrót Mudvayne to zdecydowanie jedna z największych niespodzianek ostatnich miesięcy. Wraz ze zbliżającymi się terminami pierwszych koncertów od ponad dekady Amerykanie udostępnili zapowiedź video z fragmentami prób.

Gdy w kwietniu ogłosili, że wracają, członkowie Mudvayne zaskoczyli wszystkich. Niegdyś bardzo popularna ekipa, o której trochę zdążyliśmy już zapomnieć, wraca na scenę. Tej jesieni w czterech amerykańskich miastach odbędą się pierwsze koncerty Mudvayne po ponad dziesięcioletniej przerwie.

Zespół ewidentnie jest w gazie. Grupa opublikowała zmontowane w niekonwencjonalny sposób fragmenty prób. Dobrze widzieć Mudvayne z powrotem w grze.

Video możecie sprawdzić poniżej.

Swego czasu Mudvayne byli popularną kapelą, wymienianą wśród czołowych przedstawicieli alternatywnego metalu. Zwracali na siebie uwagę osobliwym wizerunkiem, ale też zawsze bronili się muzyką. W 2010 r. działalność Mudvayne została nieoczekiwanie zawieszona w nie do końca jasnych okolicznościach.

– Zespół się posypał – po latach zdradził Chad Gray, rozmawiając z magazynem „Billboard”.

W wywiadzie udzielonym w 2016 r. frontman Mudvayne, znany również z występów w Hellyeah, stwierdził, że między członkami kapeli nie ma złej krwi.

– Wciąż uwielbiam rozmawiać z tymi chłopakami, ale tak to jest, jak jesteś w jakiejś relacji i wszystko zaczyna się kruszyć. Więź pomiędzy nami zaczęła powili zanikać. To było dla nas za dużo. Nie było w tym niczyjej winy. Każdy ma swoje wady – wspominał Gray.

Co skłoniło członków Mudvayne do powrotu? Tego póki co nie wiemy. To może być jednak więcej niż jednorazowa mobilizacja na kilka intratnych występów. Na mocno zaniedbanym fanpage’u Mudvayne nareszcie coś zaczyna się dziać, a to oczywiście bardzo dobry prognostyk.

Dyskografię Mudvayne zamyka imienny album „Mudvayne” z 2009 r. Skład grupy tworzą Chad Gray, Greg Tribbett, Ryan Martinie i Matthew McDonough.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV