Tony Iommi zagra na nowym albumie Candlemass

To będzie prawdziwa uczta dla fanów pełnokrwistego doom metalu. W lutym 2019 r. nowy album wydadzą mistrzowie gatunku z Candlemass. Na krążku gościnnie pojawi się Tony Iommi z Black Sabbath!

Wygląda na to, że weterani z Candlemass zamierzają wyważyć kolejne drzwi. Na 22 lutego Szwedzi wyznaczyli datę premiery płyty „The Door To Doom”, która zgodnie z zapowiedziami muzyków ma być taranem epickich riffów spod znaku rasowego doomu.

Jak poinformował zespół, gościem na nowym wydawnictwie Candlemass będzie Tony Iommi.

– Czujemy się zaszczyceni, że Tony Iommi powiedział „tak”, zgadzając się zagrać solo w utworze „Astorolus” – komentuje Leif Edling, basista Candlemass. – Utwór został wysłany do managementu (Iommiego – red.) i, co zadziwiające, mistrz zgodził się pozwolić swojemu Gibsonowi SG zaśpiewać na ścieżkach. Dla mnie to spełnienie marzeń. Tony Iommi zawsze był moim bohaterem i wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o heavy metal, tak że wiadomość o tym, że podoba mu się nasz utwór i chciałby się do niego dograć, sprawiła, że ciarki przeszły mi po plecach. Wciąż jestem w szoku.

– Candlemass to potężna siła w skandynawskim metalu. Zawsze podkreślali, że jesteśmy dla nich inspiracją. Kiedy zwrócili się do mnie, czy nie chcę się dograć do ich numeru, która swoją drogą brzmi naprawdę dobrze, stwierdziłem: „Czemu nie?” – dodaje Iommi.

Na „The Door To Doom” trafi 8 premierowych utworów. Będzie to 12 album w dorobku Candlemass i zarazem pierwszy od czasu kultowego debiutu „Epicus Doomicus Metallicus”, na którym zaśpiewa Johan Längqvist, pierwszy frontman szwedzkiej formacji.

Ostatnim longplayem Candlemass wciąż pozostaje „Psalms For The Dead” z 2012 r.

Aktualny skład grupy tworzą: wspomniany wokalista Johan Längqvist, basista Leif Edling, gitarzyści Mats Björkman i Lars Johansson, a także perkusista Jan Lindh.

Koszulki i bluzy Candlemass, w tym kilka promocji, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV