Mike Shinoda z Linkin Park z kolejnym solowym utworem

Powrót na scenę Linkin Park pozostaje tematem otwartym. Póki co do gry próbuje wrócić Mike Shinoda, który zaprezentował kolejny solowy utwór. Pierwszy samodzielny koncert drugiego wokalisty Linkin Park ma odbyć się 12 maja.

Wygląda na to, że Mike Shinoda na poważnie zamierza zabrać się za solową karierę. Muzyk regularnie publikuje nowe utwory, które ostatecznie mają trafić na jego solowy album. Najnowszy, świeżo opublikowany utwór „About You” sprawdzicie poniżej.

„Ostatnie 6 miesięcy były jak rollercoaster. W tym chaosie zacząłem czuć ogromną wdzięczność za całe wasze wsparcie, za karierę, którą pozwoliliście mi mieć i za elementarną możliwość tworzenia – na początku roku pisał na Instagramie Shinoda, niespodziewanie publikując solową epkę „Post Traumatic”.

Epka została zainspirowana pierwszymi miesiącami po śmierci Chestera Benningtona, lidera Linkin Park, który popełnił samobójstwo w lipcu 2017 r. Mike Shinoda wciąż otwarcie mówi o traumie, jaką wywołała u niego strata przyjaciela.

– Ostatni rok był szalony. Chciałem zawrzeć to w muzyce, ale nie po to, żeby przykleić znaczek i powiedzieć „To się stało”, ale też pozwolić fanom i ludziom, którzy ze mną są, przejść przez to, umożliwić im zrozumienie miejsca, w którym aktualnie się znajduję – w jednym z ostatnich wywiadów tłumaczył Shinoda.

– Życie było trudne, pisanie muzyki nie – o skomponowanych ostatnio utworach opowiedział Mike. – Muzyka sprawia, że pewne rzeczy stają się łatwiejsze. Miałem okropny czas. Teraz jest trochę lepiej. W końcu wrócę do normalności. To moja podróż, a to, jak ona przebiega, zrozumiecie po przesłuchaniu materiału z płyty.

Przypomnijmy: w ostatnim czasie Shinoda nie występował publicznie, nie licząc koncertu, jaki wraz z kolegami z Linkin Park i zaproszonymi gośćmi zagrał w Los Angeles w hołdzie Benningtonowi (koncert odbył się 27 października ub.r. – red.).

Obecnie muzyk przygotowuje się do powrotu na scenę. Jego pierwszy solowy koncert odbędzie się 12 maja w Los Angeles w ramach Asian Pacific American Heritage Month.

Co z dalszą działalnością Linkin Park? Shinoda już wcześniej zapowiedział, że zespół wznowi działalność.

– Mam zamiar dalej grać z Linkin Park – niedawno deklarował, zaznaczając, że powrót grupy nie nastąpi od razu. – Mamy sporo do odbudowania, są też rzeczy, które musimy sobie wyjaśnić, więc zajmie to trochę czasu – podsumował Shinoda.

Chester Bennington zmarł 20 lipca ub.r. w wieku 41 lat. Ostatnim albumem nagranym przez Linkin Park jest „One More Light” wydany krótko przed śmiercią wokalisty.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.