Mike Shinoda z Linkin Park wyruszy w trasę

Mike Shinoda z Linkin Park na dobre wraca na scenę. Muzyk ogłosił daty przyszłorocznych koncertów, z których część odbędzie się również w Europie. Niestety, tym razem wokalista nie dotrze do Polski.

Mike Shinoda, podobnie jak pozostali członkowie Linkin Park, ma za sobą trudny czas. Po śmierci Chestera Benningtona Shinoda jako jedyny z zespołu postanowił wrócić na scenę. Pierwszy solowy koncert drugiego wokalisty Linkin Park odbył się w maju w Los Angeles. Wcześniej muzyk opublikował autorski minialbum „Post Traumatic” zainspirowany pierwszymi miesiącami po śmierci Benningtona.

Wygląda na to, że solowa kariera Shinody nabierze rozpędu w przyszłym roku. Wokalista ma przed sobą europejską trasę, która ma wystartować w marcu. Trasa obejmie 9 państw, ale ominie Polskę. Najbliższe koncerty odbędą się w Niemczech i w Czechach (szczegóły na www.mikeshinoda.com/tour)

Co z zapowiedzianym wcześniej powrotem Linkin Park?

– Nie wiem. To pytanie za milion dolarów – odparł Mike Shinoda, odpowiadając na pytanie o powrót Linkin Park. – Niestety, mówiłem o tym wcześniej, ale cóż, w tym momencie nie ma żadnych odpowiedzi. Byłoby wspaniale, gdyby były. Wtedy to byłoby proste.

– Jeśli ktoś przychodzi i mówi: „Hej, Linkin Park, chcecie zagrać koncert w Niemczech?”, to musi porozmawiać ze wszystkimi chłopakami z zespołu. Jeden powie „Absolutnie nie chcę tego robić”, inny: „Nie wiem. Może. Może powinniśmy”, a dwóch innych: „Musimy to zrobić”. Później pojawiają się obawy. Cały ten hałas nie jest czymś, z czym mogę sobie teraz poradzić. Inni też nie mogą – uciął Shinoda.

Przypomnijmy: karierę Linkin Park przerwała nieoczekiwana śmierć Chestera Benningtona. Wokalista zmarł 20 lipca ub.r. Ostatnim albumem nagranym przez zespół jest „One More Light” wydany krótko przed jego śmiercią.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV