Mike Patton odwołuje koncerty z powodu problemów psychicznych

Mike Patton nie będzie w stanie zagrać najbliższych koncertów z Faith No More i Mr. Bungle. Wokalista szczerze poinformował o problemach psychicznych, które zmusiły go do zmiany planów.

Mike Patton to jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci w świecie rocka i metalu. Często zaskakiwał, robiąc na scenie i poza nią szalone rzeczy. Występy z poszczególnymi projektami dużo go kosztują na różnych poziomach. Obecnie Patton jest w gorszej formie. Muzyk wyjawił, że zmaga się z problemami psychicznymi i potrzebuje dłuższej przerwy.

„Z przykrością donoszę, że z powodów psychicznych nie jestem w stanie zagrać zaplanowanych koncertów z Faith No More i Mr. Bungle” – poinformował Patton. – „Mam problemy, które nasiliły się przez pandemię i obecnie stanowią one dla mnie wyzwanie. Nie czuję, że mógłbym w tej chwili dać z siebie to, co powinienem, a nie zamierzam dawać czegokolwiek mniej niż stu procent”.

„Przepraszam naszych fanów i mam nadzieję, że wkrótce wam to wszystko wynagrodzimy. Zespoły wspierają mnie w tej decyzji i czekamy, aż nadrobimy to w zdrowy sposób” – zakończył wokalista.

„Uważamy, że parcie do zagrania tych koncertów miałoby generalnie negatywny wpływ na Mike’a, którego wartość jako brata znaczy dla nas więcej niż jego praca w charakterze wokalisty. Mike może liczyć na nasze wsparcie w stu procentach w robieniu tego, co trzeba, by wszystko było dobrze” – komentują pozostali członkowie Faith No Mode.

Patton może liczyć również na wsparcie ludzi z branży. Z Pattonem solidaryzują się członkowie System of a Down, którzy mieli grać razem z Faith No More.

„Wspieramy decyzję Faith No More, żeby na pierwszym miejscu postawić zdrowie Mike’a. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy dzielić razem scenę” – czytamy na fanpage’u System of a Down.

Oświadczenia Mike’a Pattona i Faith No More udostępniamy poniżej.

Faith No More Istnieją od 1992 r. Ostatnim albumem w dorobku grupy jest „Sol Invictus” z 2015 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV