Faith No More pracują nad nowym albumem

Wygląda na to, że Faith No More zamierzają wrócić do gry. Zespół zabiera się za tworzenie materiału na kolejny album, który jeśli się ukaże, będzie drugim wydawnictwem Faith No More od czasu powrotu po ponad 10-letniej przerwie.

Jak na razie ostatnim longplayem Faith No More pozostaje „Sol Invictus” z 2015 r. Był to pierwszy album wydany przez zespół od czasu „Album of the Year” z 1997r., po którym zespół zrobił sobie długą przerwę (od 1998 do 2009 r.).

Wszystko wskazuje na to, że tym razem Faith No More nie będą potrzebowali 18 lat, by dać fanom to, na co czekają. Roddy Bottum, klawiszowiec grupy, poinformował, że proces tworzenia nowego materiału trwa.

– Od czasu do czasu jeżdżę do San Francisco i robię muzykę z chłopakami – zdradził Bottum. – Łączy nas coś wyjątkowego, unikalnego, zwłaszcza mnie z Mikem Bordinem i Billym Gouldem. Zaczęliśmy razem grać, kiedy byliśmy bardzo młodzi, mając jakieś 18 czy 19 lat. Gdy spotykamy się w jednym pokoju, muzyka przemawia przez nas, głośno i wyraźnie. Jesteśmy jak rodzina.

– Sądzę, że wszyscy jesteśmy zgodni, że nie chcemy się od tego odcinać. Mam nadzieję, że uda nam się pchnąć rzeczy do przodu i zrobić nową muzykę. Póki co pracujemy, spotykamy się i tworzymy dźwięki – zaznaczył muzyk.

Początki Faith No More sięgają wczesnych lat 80. Na koncie zespołu znajduje się 7 albumów. Od momentu powrotu w 2009 r. grupa trzykrotnie odwiedziła Polskę. Ostatni koncert Faith No More w naszym kraju odbył się w 2014 r. w Gdyni na Opener Festival.

Merch Faith No More, w tym koszulki, bluzy i płyty, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.