Metallica zapowiada wyjątkowy koncert ku pamięci Jona i Marshy Zazula

Zespół postanowił uhonorować Jona Zazulę i jego żonę Marshę. Para znacząco przyczyniła się do sukcesu czterech jeźdźców, którzy zagrają dla niej w Seminole Hard Rock Hotel & Casino Hollywood na Florydzie.

„Jonny otworzył nam drzwi do prawdziwego grania muzyki, wydał nasze pierwsze płyty w swojej wytwórni Megaforce i wysłał nas na naszą pierwszą prawdziwą trasę. Z Marshą u boku Jonny był mentorem, menadżerem, szefem wytwórni i „ojcem” dla nas wszystkich. Bez nich nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy dzisiaj” – komentuje Metallica zespół w swoich mediach społecznościowych.

„Przygotujemy dla was specjalną setlistę pełną piosenek z czasów Megaforce Records. Nasz partner na trasie, Raven, dołączy do nas, aby uświetnić świętowanie i przywrócić wspomnienia tamtych czasów” – zapowiada zespół.

Bilety na koncert w liczbie siedmiu tysięcy będą dostępne od piątku, 30 września. Członkowie fanklubu Metalliki będą mieli dostęp do biletów już od 28 września. Część dochodów z imprezy będzie przekazana w imieniu Jonny’ego i Marshy na rzecz MusiCares, sieci bezpieczeństwa wspierającej zdrowie i społeczność muzyczną, oferując programy profilaktyczne i naprawcze dla muzyków i działaczy branży. Dodatkowo fundacja „All Within My Hands” po raz kolejny wesprze organizację Feeding South Florida darowizną po koncercie.

Jon Zazula zmarł 1 lutego 2022 r. Jego żona Marsha rok wcześniej – 10 stycznia 2021.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.