Metallica udostępnia w całości koncert z 1991

Metallica udostępnia kolejny koncert. Metalowi giganci wracają do czasów swojej koncertowej świetności, prezentując pełny zapis występu w Muskegon w stanie Michigan w USA z 1991 r.

Akcja „#MetallicaMondays”, w ramach której co poniedziałek Metallica odświeża (czyt. streamuje) koncerty ze swojego archiwum, trwa w najlepsze. Tym razem zespół postawił na prawdziwy blast from the past. Zapis występu, jaki czterej jeźdźcy dali w Muskegon w stanie Michigan w USA w zamierzchłym 1991 r., to powrót do bardzo mocnego okresu w twórczości amerykańskich thrasherów.

W 1991 r. Metallica koncertowała w ramach trasy Wherever We May Roam Tour promującej tzw. „Black Album”. Krążek, którego właściwa nazwa to po prostu „Metallica”, był punktem zwrotnym w karierze grupy. Metallica odeszła na nim od typowo thrashowego grania. Okazało się, że z komercyjnego punktu widzenia był to strzał w dziesiątkę. Niesiony przebojowymi singlami, takimi jak „Enter Sandman” czy „Nothing Else Matters”, „Black Album” wyniósł Metallice do rangi supergwiazdy muzyki, czego przypieczętowaniem była właśnie światowa trasa Wherever We May Roam Tour. Zapis koncertu z Muskegon potwierdza, że forma, jaką prezentowała wówczas Metallica, była być może najlepsza w jej całej karierze.

Koncert udostępniamy poniżej.

Póki co Metallica, podobnie jak inne kapele, dała na wstrzymanie. Gwiazdorzy metalu w związku z pandemią koronawirusa przebywają w domach. Lockdown pokrzyżował im plany, ale zespół potrafi dostosować się do zaistniałych okoliczności. Kirk Hammet zapowiedział, że wykorzysta czas w domu na pisanie riffów na nowy album Metalliki. Podobne zamiary ma też Rob Trujillo. Możliwe więc, że po pandemii na czasie będzie temat nowej płyty Metalliki – i tego się trzymajmy!

Koszulki i gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. R. Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV