Metallica przekazała 1,5 mln euro na cele charytatywne

Metallica ma za sobą kolejną europejską trasę. Goszcząc w Europie, zespół pokazał klasę, wspierając lokalne organizacje pomagające najbardziej potrzebującym. W sumie Metallica przekazała ponad 1,5 mln euro na cele charytatywne.

Będąc w Polsce, Metallica przekazała ponad 200 tys. zł na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum Dla Dzieci, o czym informowaliśmy na naszych łamach. To jednak wierzchołek góry lodowej. W każdym kraju, który odwiedzili, „czterej jeźdźcy” przekazywali pokaźne kwoty na cele charytatywne. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak była skala pomocy, jaką Metallica zaoferowała miejscowym organizacjom. Kwota robi wrażenie.

W sumie Metallica przekazała tego lata na cele dobroczynne przeszło 1,5 mln euro. Kwota ta jest sumą pomniejszych wpłat dokonywanych przez muzyków podczas każdego z 25 koncertów europejskiej części WorldWired Tour.

„Ogromne dzięki wszystkim, którzy przybyli na koncerty europejskiej trasy WorldWired Tour, za pomoc w przekazaniu 1,5 mln euro lokalnym organizacjom charytatywnym” – fanom dziękuje Metallica.

To dla nas bardzo ważne, by móc odwdzięczyć się społecznościom, które witają nas z otwartymi ramionami. Móc robić to z wami, naszymi fanami, to coś jeszcze bardziej wyjątkowego – dodaje zespół.

Metallica nie od dziś pomaga biednym. Grupa od lat przekazuje część swoich dochodów na fundusz MusiCares MapFund, ma koncie niejeden charytatywny występ (m.in. na znanej imprezie Bridge School Benefit), nie wspominając o pomniejszych akcjach organizowanych przy okazji kolejnych koncertów thrashmetalowej legendy. Metallica posiada ponadto własną fundację All Within My Hands.

Merch Metalliki, w tym całą gamę ciuchów i gadżetów związanych z ostatnim albumem grupy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. R. Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.