Metallica prezentuje własną whiskey. „Wstrząśnie waszymi wnętrzościami”

Metallica wzbogaca kolekcję produktów firmowanych marką zespołu. Po wypuszczeniu imponującej linii zegarków na rękę grupa zapowiada premierę kolejnej niespodzianki – whiskey o wymownej nazwie Blackened.

Członkowie Metalliki to specjaliści w dziedzinie alkoholu, o czym wie każdy, kto zna historię zespołu. Czasy największych libacji czterej jeźdźcy mają już wprawdzie za sobą, ale w temacie napojów wysokoprocentowych i tak można uznać ich za znawców. Wykorzystując swoje kompetencje, James Hetfield & Co. stworzyli własną whiskey. Muzykom pomógł w tym Dave Pickerell, znany producent alkoholu.

– Wstrząśnie waszymi wnętrznościami – 40-procentowy efekt współpracy z Metallicą zachwala Pickerell.

Ciekawostką jest fakt, że Blackened powstaje przy wykorzystaniu ultraniskich fal dźwiękowych, które jakkolwiek to brzmi, są „puszczane” drewnianym beczkom na etapie leżakowania trunku. W założeniu takie rozwiązanie ma pobudzić tzw. interakcję molekularną i dopełnić smak whiskey.

Jak podkreśla Metallica, częstotliwości, jakie są niezbędne do osiągnięcia pożądanego smaku whisky, to częstotliwości, które pochodzą wprost z utworów grupy.

„Jak możecie się domyślić, fale dźwiękowe, które przewodzą w procesie powstawania whiskey, pochodzą z „Blackened” i jesteśmy pewni, że wiecie, dlaczego pierwsza partia jest oznaczona numerem 081” – komentuje Metallica. „Każdej partii 5 tys. butelek Blackened będzie towarzyszyła playlista na stronie BlackenedWhiskey.com, a także na Spotify i Apple Music”.

„Whiskey będzie dostępna w sklepach, restauracjach i barach w pobliżu miejsc na naszej trasie, w tym w okolicach Madison, gdzie zatrzymamy się 2 sierpnia. Możecie też zamówić Blackened online na stronach ThinkLiquor.com i SpiritedGifts.com” – informuje zespół

„Głównym celem Metalliki jest połączenie z naszymi fanami przez muzykę, koncerty i coraz częściej również na inne sposoby, które tworzą dodatkową więź. Chcemy pokazać światu, w tym przypadku koneserom whiskey, jak poważnie do tego podchodzimy” – podsumowuje Metallica.

Wciąż pozostaje kwestią otwartą, czy Metallica ponownie zawita do Europy w 2019 r. Według nieoficjalnych doniesień o dalszych planach koncertowych zespół poinformuje jeszcze we wrześniu. Póki co legendarnych thrasherów czeka długa seria koncertów w USA i Kanadzie.

Przypomnijmy: ostatni koncert Metalliki w Polsce odbył się w Krakowie 28 kwietnia. Był to 11 występ zespołu w naszym kraju.

Bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.