Metallica po mongolsku? The HU nagrali własną wersję „Sad But True”

Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmiałaby Metallica, gdyby James Hetfield i reszta składu urodzili się w Mongolii? My też nie, ale członkowie grupy The HU właśnie udowodnili, że Metallica po mongolsku ma sens.

The HU to prawdziwy fenomen. Wyglądają jak nadworna kapela Czyngis-chana, a ich twórczość to miks metalu ze skocznymi, mongolskimi motywami, które w kontekście ciężkich riffów potrafią zabrzmieć srogo. W swojej ojczyźnie The HU są uwielbiani i szanowani. Niedawno odebrali nawet najwyższe odznaczenia państwowe, ale sława w Mongolii nie wyczerpuje ambicji kwartetu z Ułan Bator. Przyglądając się rozwojowi kariery The HU, trudno oprzeć się wrażeniu, że Mongołowie śladem swoich walecznych przodków walczą o największe łupy.

Póki co The HU pokazują, że nie boją się żadnych wyzwań. Zespół bez kompleksów nagrał cover „Sad But True” Metalliki. Oczywiście po mongolsku.

– Podobnie jak na miliony ludzi na całym świecie, Metallica od zawsze miała na nas ogromny wpływ – komentują The HU.

– Podziwiamy to, że od 40 lat bezustannie koncertują i tworzą wyjątkową, ponadczasową muzykę. To dla nas wielki zaszczyt móc okazać im szacunek i wdzięczność poprzez nagranie naszej wersji „Sad But True”, w naszym języku i z naszym charakterem – dodają mongolscy artyści.

„Sad But True” w wykonaniu The HU udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: The HU mieli zagrać na tegorocznym Mystic Festival. Wydarzenie ostatecznie zostało przesunięte na przyszły rok. Dobra wiadomość jest taka, że The HU znaleźli się w obsadzie przyszłorocznego Mystic Festival, co oznacza, że w dniach 2-4 czerwca zobaczymy ich w Trójmieście?

The HU to mongolski kwartet, który za swoją bazę ma stolicę kraju, Ułan Bator, a gra od 2016 r. Choć ich staż nie jest duży, zdążyli już mocno zaznaczyć swoją obecność także poza rodzinną Mongolią.

The HU śpiewają w ojczystym języku, posługując się charakterystycznym dla tego regionu śpiewem gardłowym. Oprócz tego grają też na ludowych instrumentach. Sami nazywają swoją muzykę hunnu rock. Macie skojarzenia z Hunami? Trafiliście w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.