Metallica ogłasza trzeci koncert z serii „Helping Hands”

Prowadzona przez Metallicę fundacja All Within My Hands skupia się na globalnych problemach, walcząc z ubóstwem, głodem i upowszechniając edukację i opiekę medyczną.

16 grudnia w Microsoft Theater w Los Angeles odbędzie się wyjątkowy koncert połączony ze zbiórką pieniędzy i aukcją. Wystąpią na nim Metallica i zaproszeni goście. Jak zawsze cały dochód zostanie przeznaczony na cele fundacji All Within My Hands. Również cały dochód z wylicytowanych przedmiotów będzie całkowicie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

Poprzednia odsłona „Helping Hands” z koncertem Metalliki była transmitowana 14 listopada 2020 r. Wówczas zespół zebrał prawie 2 mln dolarów, które zostały przeznaczone na działalność partnerów z Feeding America, American Association of Community Colleges oraz na działalność związaną z walką z COVID-19 i dla ofiar klęsk żywiołowych.

Fundacja All Within My Hands została założona w 2017 r. W ten sposób Metallica chciała odwdzięczyć się ogólnoświatowej społeczności za wieloletnie wsparcie dla zespołu. Bieżące wydatki fundacji są pokrywane w całości przez zespół i osoby z jego otoczenia.

CZYTAJ TEŻ: METALLICA PONOWNIE WSPARŁA OSOBY Z UKRAINY. 500 TYS. DOLARÓW NA POSIŁKI

Do tej pory fundacja przekazała przeszło sześć mln dolarów na akcje humanitarne i walkę z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, współpracując z innymi organizacjami dobroczynnymi z całego świata, aby zapewnić żywność ponad 10 mln ludzi. Ponadto fundacja Metallica Scholars Initiative zapowiedziała przyznanie grantów dla 33 lokalnych szkół wyższych w całych Stanach Zjednoczonych w wysokości 6 milionów dolarów.

Michał Drab

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.