Metallica kończy serię „#MetallicaMondays”. Na zakończenie video z Meksyku

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Metallica opublikowała właśnie ostatni koncert z serii „#MetallicaMondays”. Tym razem Amerykanie wrzucili do sieci cały koncert z Meksyku z marca 2017 r.

Spodziewaliśmy się, że poniedziałki z Metallicą, czyli „#MetallicaMondays”, zostaną z nami na dłużej, ale zespół postanowił zakończyć serię. Giganci thrashu uznali, że jak już się żegnać, to z hukiem – i na pożegnanie z „#MetallicaMondays” wybrali gorące show.

Tym razem członkowie Metalliki postawili na występ ze stolicy Meksyku, gdzie przed trzema laty promowali „Hardwired… to Self-Destruct”, jak dotąd swój ostatni longplay, który ukazał się kilka miesięcy wcześniej.

Pełen zapis koncertu możecie obejrzeć poniżej.

Przypomnijmy: serię „#MetallicaMondays” Metallica uruchomiła w odpowiedzi na pandemię koronawirusa.

„Podczas gdy każdy z nas robi swoje, nie wychodząc z domu, doszliśmy do wniosku, że brakuje nam muzyki w wersji live. Co powiedzielibyście więc na nasze koncerty na społecznie odpowiedzialną odległość? Nie chcemy zabrzmieć banalnie, ale teraz bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy w tym wszyscy razem, a utrzymanie kontaktu to sposób na poradzenie sobie z tym. Wychodząc z tego założenia, dostarczymy wam nasze koncerty w wersji bardziej kanapowej” – informował zespół, komunikując uruchomienie serii „#MetallicaMondays”.

Wszystkie koncerty, które Metallica udostępniła w ramach „#MetallicaMondays”, zostają w sieci. Możecie je oglądać na YouTube oraz na Facebooku.

Póki co Metallica, podobnie jak inne kapele, dała na wstrzymanie. W związku z pandemią koronawirusa członkowie zespołu przebywają w domach. Lockdown pokrzyżował im plany, ale zespół potrafi dostosować się do zaistniałych okoliczności. Kirk Hammet zapowiedział, że wykorzysta czas w domu na pisanie riffów na nowy album Metalliki. Podobne zamiary ma też Rob Trujillo. Czy tym razem na nowy album Metalliki będziemy czekać krócej? Oby!

Koszulki i gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.