Metallica już w Europie. Zespół rozpoczął kolejną część WorldWired Tour

Metallica otwiera kolejny rozdział. Koncertem w Lizbonie zespół rozpoczął europejską część tegorocznej trasy WorldWired Tour, w ramach której metalowi giganci odwiedzą Polskę 21 sierpnia.

Występując na stadionie Estádio do Restelo Metallica zainaugurowała drugą turę europejskich koncertów promujących wydany w 2016 r. album „Hardwired… to Self-Destruct”. Począwszy od 1 maja, do końca sierpnia Metallica będzie koncertować w Europie, grając serię 25 koncertów. Jeden z ostatnich odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie 21 sierpnia.

Czego można spodziewać się po Metallice na najbliższych koncertach? Patrząc na setlistę środowego koncertu w Lizbonie, która można znaleźć na stronie Metalliki, zespół przekrojowo traktuje swoją dyskografię. Przed portugalską publicznością „czterej jeźdźcy” zagrali zarówno utwory z pierwszych dwóch albumów, jak „Seek and Destroy”, „Ride the Lightning” czy „For Whom the Bell Tolls”, sztandarowe numery z „Czarnego albumu”, w tym „Enter Sandman” i „Nothing Else Matters”, jak i najnowsze utwory z „Hardwired… to Self-Destruct”. Nie zabrakło też evergreenów z „Master of Puppets”, „…And Justice for All” i „St. Anger”.

Pełne podsumowanie koncertu wraz ze zdjęciami udostępniamy poniżej.

Trasa WorldWired Tour przejdzie do historii w 2019 r. Po Europie Metallica zamierza jesienią zaatakować Australię i Nową Zelandię, gdzie odbędzie się finał tournée. Co dalej? Jak zapowiadają członkowie grupy, po krótkiej przerwie zamierzają zająć się kolejnym wydawnictwem.

– Pojawi się znacznie wcześniej niż ostatnie dwie – temat nowej płyty Metalliki komentował niedawno basista Rob Trujillo. – Podejrzewam, że tym razem zabierzemy się za to szybko. Po prostu wskoczymy do studia i zaczniemy działać. Obiecaliśmy sobie, że zrobimy to prędzej niż później.

– Mam masę materiału – w innym wywiadzie zdradził Kirk Hammet. – Nadgoniłem, więc mogę działać w każdej chwili – podsumował gitarzysta.

Przypomnijmy: Metallica po raz ostatni odwiedziła Polskę w 2018 r. Koncert odbył się w Tauron Arenie Kraków.

Bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph PH (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.