Metallica i Kiss wśród artystów najlepiej zarabiających na koncertach

Nie od dziś wiadomo, że muzyka to też biznes, a największe dochody przynoszą koncerty. Którzy artyści jak dotąd zarobili najwięcej w 2019 r.? Sprawdził to magazyn „Pollstar”. Na liście przygotowanej przez redakcję pisma są m.in. Metallica i Kiss.

Patrząc na najnowsze zestawienie przygotowane przez magazyn „Pollstar”, można dojść do wniosku, że muzyka gitarowa pod względem koncertów radzi sobie znakomicie. W pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających na koncertach artystów, którzy są w trasie w 2019 r., nie brakuje wykonawców rockowych, a nawet reprezentantów metalu.

Okazuje się, że najwięcej na koncertach jak dotąd zarobił Elton John, który zainkasował astronomiczną sumę 82,6 mln dolarów, nieznacznie wyprzedzając drugą w zestawieniu Pink (81,8 mln dolarów) i Justina Timberlake’a (75,5 mln dolarów). Czy to efekt sukcesu filmu „Rocketman”, a może po prostu fakt, że trasa Eltona Johna ma pożegnalny charakter? Oba aspekty z pewnością nie są bez znaczenia.

Fanów metalu zainteresuje wiadomość, że na czwartym miejscu uplasowała się Metallica. Giganci thrash metalu zarobili do tej pory 69,7 mln dolarów, czyli nieznacznie więcej niż Fleetwood Mac (67,7 mln dolarów). Siódme miejsce należy do Kiss (58,1 mln dolarów), ósme zaś metalowa Trans-Siberian Orchestra (57,3 mln dolarów).

Poza pierwszą dziesiątką są m.in. Paul McCartney, The Eagles, Roger Waters i Disturbed.

Pełne zestawienie udostępniamy via [link]

Magazyn „Pollstar” to wiodące czasopismo poświęcone przemysłowi koncertowemu. „Pollstar” ukazuje się od 1981 r. Siedziba redakcji pisma aktualnie znajduje się w miejscowości Fresno w Kalifornii.

fot. Ralph PH (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.