Metallica broni nowych fanów. „Każdy jest mile widziany w naszej rodzinie”

Twórcy „Stranger Things” odgrzali popularność „Master of Puppets” Metalliki i przy okazji uruchomili hejterów żartujących z nowych fanów zespołu. „Każdy jest mile widziany w naszej rodzinie” – komentuje Metallica.

„Stranger Things” to obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji Netflixa. Cały czas głośno jest o finałowym odcinku ostatniego sezonu serialu, w którym bohater Eddie Munson zagrał „najbardziej metalowy koncert wszech czasów”, wycinając na swojej gitarze „Master of Puppets” Metalliki. Spowodowało to, że thrashmetalowy klasyk zaliczył renesans popularności, trafiając m.in. na listę Spotify „Top 50 – Świat”.

Nie obyło się jednak bez śmieszkowania ze strony niektórych fanów Metalliki. Gatekeeping w metalu ma się świetnie i dzieciaki, które polubiły Metallicę dzięki „Stranger Things”, mogą coś o tym powiedzieć. W sieci zaroiło się od żartów ze świeżo upieczonych fanów metalu i najpopularniejszego zespołu w gatunku. Karuzela śmiechu rozkręciła się do tego stopnia, że zareagować postanowili sami zainteresowani.

„Do waszej informacji: każdy jest mile widziany w naszej rodzinie” – napisał zespół, odnosząc się do hejterskich komentarzy.

„Bez względu na to, czy jesteś fanem od 40 dni, czy 40 lat, łączy nas ta sama muzyka. Każdy z was kiedyś zaczynał od zera” – podkreślili członkowie Metalliki.

Metallica postanowiła odciąć się od elitarystycznych zapędów diehardów. Nie jesteśmy zaskoczeni. W końcu to dzięki „świeżym” fanom „Master of Puppets” znów robi furorę.

CZYTAJ TEŻ: „MASTER OF PUPPETS” METALLIKI ZNÓW NA TOPIE PO FINALE „STRANGER THINGS”

Przypomnijmy: „Master of Puppets” ukazał się 24 lutego 1986 r. Był to pierwszy album Metalliki wydany z pomocą dużej wytwórni (Elektra Records). Album dotarł do 29. miejsca listy Billboardu. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w 6 mln egzemplarzy. Był to ostatni album Metalliki nagrany z Cliffem Burtonem, który krótko po wydaniu krążka zginął w wypadku zespołowego autokaru.

Utwór „Master of Puppets” w wersji ze „Stranger Things” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.