Mentor: Horrory klasy B to najlepsze horrory #wywiad

Metal, diabeł i horrory klasy B – to uniwersum Mentora, który odwiedził naszą redakcję przy okazji koncertu w Poznaniu w ramach trasy z Vaderem i Dopelord. Sprawdźcie wywiad z jednym z najgłośniejszych zespołów polskiej ekstremy!

Mentor to projekt z ponad 10-letnią historią i undergroundowym rodowodem. Sprawy nabrały tempa w 2016 r., gdy skład rodem z Sosnowca zadebiutował albumem „Guts, Graves and Blasphemy”. Spontaniczna premiera płyty odbiła się głośnym echem , a Mentor poszedł za ciosem. Dziś kapela ma w dorobku trzy pełnowymiarowe wydawnictwa i renomę jednego z najbardziej cenionych zespołów w katalogu Pagan Records.

Mentor informuje w swoim facebookowym bio, że istnieje po to, by służyć diabłu i rock’n’rollowi. Żart? Mentor nie jest zespołem, który wszystko traktuje poważnie, ale to akurat się zgadza, podobnie jak to, że jak słusznie zauważył Łukasz z Soundrive.pl, Mentor to muzyczny odpowiednik porządnego horroru klasy B.

– Co jest złego w horrorach klasy B? To są najlepsze horrory – komentuje Wojtek, wokalista Mentora, po godzinach autor poświęconej horrorom strony „Obejrzałem, żebyście Wy nie musieli”, na której recenzuje kultowe horrory.

– W tym zespole nie próbujemy wymyślać czegoś nowego. Operujemy określoną estetyką, która na pewno ma swoje cheesy elementy – wtrąca Haldor, basista i producent albumów Mentora.

Członkowie zespołu zgodnie przyznają, że kicz to ważny pierwiastek w uniwersum Mentora. Dość powiedzieć, że na ostatnim longplayu Mentora pojawił się utwór inspirowany horrorem „Gremliny” z 1984 r. Całość spinają okładki autorstwa hiszpańskiego Branca Studio, projektującego grafiki dla Mentora, ale też takich gwiazd, jak Foo Fighters, Queens of the Stone Age czy Converge (sic!).

Otoczka twórczości Mentora to nie wszystko, o czym rozmawialiśmy z reprezentacją zespołu. Podejście do tworzenia muzyki, grania koncertów czy status Mentora na współczesnej scenie – to kolejne poruszone przez nas wątki. Zapraszamy do sprawdzenia materiału!

Autorzy materiału: Piotr Garbowski/Kris Sobieralski
Tekst: Piotr Garbowski

Posłuchaj Mentora:

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.