Megadeth powraca z nowym singlem i zapowiedzią płyty

Megadeth powraca. Legenda thrashu opublikowała pierwszy singiel z długo wyczekiwanej płyty „The Sick, The Dying and… The Dead”. Komunikat Megadeth jest prosty: „We’ll Be Back”.

Członkowie Megadeth potrzebowali czasu, by skończyć ten album. Walka z rakiem Dave’a Mustaine’a, skandal z basistą Davidem Ellefsonem – w obozie zespołu działo się dużo, ale to już przeszłość. Megadeth otwiera nowy rozdział wymownym singlem „We’ll Be Back”.

– Czuję się zdrowy – w najnowszym wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” mówi Dave. – Kocham życie, śpiewam lepiej niż kiedykolwiek, gram też lepiej na gitarze niż kiedykolwiek wcześniej. Mogę powiedzieć, że kiedy gramy na żywo, zanim wychodzimy na scenę, jammujemy i przerabiamy te numery, tak jak to robiliśmy na początku działalności Megadeth.

Swój stan lider Megadeth podsumowuje krótko: „Przebojowy jak zawsze”.

Singiel „We’ll Be Back” to zapowiedź płyty „The Sick, The Dying and… The Dead”. Oficjalna data premiery albumu to 2 września. W sumie trafi na niego 12 premierowych utworów Megadeth.

Planowane wydawnictwo ma być złożone z różnych riffów, zarówno nowych, jak i takich, które przez wiele lat czekały na swój moment. Mustaine zaznacza, że niektóre napisał, będąc jeszcze nastolatkiem. Na krążku nie pojawi się David Ellefson, do niedawna jeszcze basista Megadeth, który pożegnał się z zespołem po wycieku kompromitujących go nagrań. Funkcję basisty w Megadeth przejął po nim dobrze znany fanom kapeli James LoMenzo.

Jeszcze gorący singiel „We’ll Be Back” udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: MEGADETH MA NOWEGO BASISTĘ JUŻ NA STAŁE. „NIC NAS NIE POWSTRZYMA”

Póki co ostatnim wydawnictwem w dorobku Megadeth pozostaje „Dystopia” z 2016 r. Po raz ostatni Amerykanie wystąpili w Polsce na początku 2020 r. z Five Finger Death Punch i Bad Wolves.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.