Megadeth ma nowego basistę już na stałe. „Nic nas nie powstrzyma”

James LoMenzo zostaje w Megadeth na stałe. Doskonale znany fanom zespołu basista zastąpił w składzie wyrzuconego z Megadeth w atmosferze skandalu Davida Ellefsona.

Tuż przed startem ostatniej trasy w Ameryce Północnej z Lamb of God, Trivium i Hatebreed obóz Megadeth poinformował, że na koncertach wesprze go James LoMenzo. Zespół podkreślał wówczas, że to zastępstwo jedynie na czas trasy, a wakat basisty Megadeth pozostaje wolny. Teraz jednak wszystko się wyjaśniło. LoMenzo właśnie został zaanonsowany jako pełnoprawny członek Megadeth.

Muzyk, mający na koncie współpracę m.in. z Ozzym Osbournem, Slashem i Davidem Lee Rothem, grał już z Megadeth w latach 2006-2010.

– Jestem podekscytowany powrotem do Megadeth i wejściem pełną parą w nowy etap w historii tego ikonicznego zespołu – komentuje LoMenzo. – Z Davem, Kiko i Dirkiem nic nas nie powstrzyma. To świetne uczucie być znów u siebie.

– Jaram się, mogąc powitać z powrotem Jamesa w rodzinie Megadeth. James dołączył do nas jako basista koncertowy i to było coś mieć go znów obok siebie. Pomyśleliśmy sobie, że warto żeby tak już było – dodaje Dave Mustaine.

Przypomnijmy: David Ellefson pożegnał się z Megadeth w maju, a raczej to reszta składu Megadeth pożegnała się z nim. Wszystko przez skandal spowodowany wyciekiem do sieci pikantnej korespondencji video, jaką basista prowadził z dużo młodszą od siebie kobietą (wbrew początkowym doniesieniom kobieta była pełnoletnia – red.). Wystarczyło zaledwie kilka dni, by Ellefson został wykopany z kapeli. Obóz Megadeth od razu poinformował, że jego partie zostały usunięte z już nagranej płyty zespołu.

Sam Ellefson nie czuje się niczemu winny, podkreślając, że to on jest stroną poszkodowaną.

„Przeciwko mnie zostały przedstawione fałszywe zarzuty. To, co widać na nagraniu, zaszło pomiędzy dwoma świadomie zgadzającymi się na wszystko dorosłymi osobami i zostało zarejestrowane bez mojej wiedzy. Pracuję z policją w sprawie dochodzenia dotyczącego nielegalnego rozpowszechniania pornografii, tak by przedstawić stosowne zarzuty osobie, która rozpowszechniła to nagranie. Ponadto moi prawnicy przygotowują osobny pozew o zniesławienie. Prawnie ta osoba odpowie za to w najszerszym możliwym zakresie” – w swoim oświadczeniu zapewnił muzyk.

CZYTAJ TEŻ: DAVE MUSTAINE ZDRADZIŁ DATĘ PREMIERY NOWEJ PŁYTY MEGADETH

Przypomnijmy: na horyzoncie wciąż pozostaje nowy album Megadeth. Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw metalowych tego roku według informacji przekazanych przez Dave’a Mustaine’a ma pojawić się w lipcu.

Póki co ostatnim wydawnictwem w dorobku Megadeth pozostaje „Dystopia” z 2016 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.