Dave Mustaine zdradził datę premiery nowej płyty Megadeth

Nowy album Megadeth to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw metalowych tego roku. Dave Mustaine zdradził, że krążek pojawi się w lipcu, a pierwszy singiel czeka na premierę.

Dave Mustaine pod koniec ubiegłego roku zapowiadał, że kolejny album Megadeth ukaże się tej wiosny. Premiera płyty przesunie się, ale nieznacznie. Mustaine przekazał najnowsze informacje na temat wydawnictwa w programie „Trunk Nation With Eddie Trunk” w SiriusXM.

– Wiemy, że wszystko jest ustawione na 8 lipca – powiedział rudowłosy lider Megadeth, zdradzając wstępną date premiery płyty „The Sick, The Dying And The Dead”.

– Mamy nadzieję, że wyrobimy się w tym terminie – dodał Mustaine. – Wiem, że w każdej chwili może pojawić się singiel. To utwór „Killing Time”. Jest o kimś z mojej przeszłości, ale nie jest to tak oczywiste, jak brzmi. Odnosi się do czegoś, z czym ja i inni członkowie zespołu wielokrotnie się zetknęliśmy. Jestem przekonany, że ludzie będą mogli się z tym utożsamić.

Zapytany, czy nowe utwory pojawią się na nadchodzącej trasie, która w najbliższą sobotę wystartuje w Las Vegas, Mustaine odparł: „Mamy taki nowy numer «Night Stalker» i chcielibyśmy zrobić z niego numer otwierający nasze koncerty. Jesteśmy teraz rozdzieleni i nie mieliśmy jeszcze okazji, żeby usiąść i pogadać o nim bardziej szczegółowo niż wtedy, kiedy robiliśmy go w studiu. To kawałek, w którym gościnnie pojawia się mój kumpel Ice-T”.

Album „The Sick, The Dying And The Dead” ma być złożony z różnych riffów, zarówno nowych, jak i czekających na swój moment w szufladzie. Mustaine zaznacza, że niektóre napisał, będąc jeszcze nastolatkiem. Na krążku na pewno nie pojawi się David Ellefson, do niedawna jeszcze basista Megadeth, który pożegnał się z zespołem po wycieku kompromitujących go nagrań. Po skandalu seksualnym z udziałem muzyka wszystkie partie Ellefsona wyleciały z płyty.

Obecnie funkcję basisty w Megadeth pełni dobrze znany fanom legendy thrashu James LoMenzo.

CZYTAJ TEŻ: DAVID ELLEFSON WYDAJE OŚWIADCZENIE. „FAŁSZYWE ZARZUTY”

Póki co ostatnim wydawnictwem w dorobku Megadeth pozostaje „Dystopia” z 2016 r. Po raz ostatni Amerykanie wystąpili w Polsce na początku 2020 r. z Five Finger Death Punch i Bad Wolves.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.