Nowy album Trivium w kwietniu. „What The Dead Men Say”

Nowy materiał ma w zanadrzu Trivium. Amerykańska kapela dowodzona przez Matta Heafy’ego zaprezentowała pierwszy singiel z planowanej na ten rok płyty „What The Dead Men Say”.

– „What The dead Men Say” to wszystko, czym jest Trivium – zapowiada Matt Heafy. – Jedni usłyszą tu przeszłość zespołu, inni teraźniejszość, a jeszcze inni przyszłość Trivium.

Na „What The Dead Men Say” trafi 10 premierowych utworów, w tym „Catastrophist”, najnowszy singiel kapeli. Jak podkreślają członkowie kapeli, to dopiero przedsmak tego, czego możemy się spodziewać.

– Jeśli chodzi o ten album, wzięliśmy to, co zadziałało na „The Sin And The Sentence”, żeby rozrkęcić to na full – opowiada basista Paolo Gregoletto.

Wtóruje mu Corey Beaulieu, gitarzysta Trivium.

– Chcieliśmy zbudować ten krążek an fundamentach, które postawiliśmy przy okazji ostatniej płyty. To kwintesencja Trivium. Każdy z nas chciał się kreatywnie wyżyć. Zaowocowało to inspirującą i ekspresowym procesem pisania i nagrywania, podczas którego uchwyciliśmy energię tego zespołu – przekonuje Beaulieu.

„What The Dead Men Say” ukaże się 24 kwietnia nakładem Roadrunner Records.

Singiel „Catastrophist” udostępniamy poniżej.

Merch Trivium, w tym koszulki, bluzy i płyty, znajdziecie na RockMetalshop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV