Matt Heafy i Ihsahn pracują nad blackmetalowym projektem

Za wokalistą Trivium trudno nadążyć. Matt Heafy, który niedawno chwalił się, że Twitch stał się jego drugą pracą, angażuje się w kolejny projekt. Wraz z Ihsahnem z Emperor muzyk pracuje nad blackmetalowym projektem.

Informacja o tym, że Matt Heafy chce odpalić blackmetalowy projekt, nie jest niczym nowym. Heafy to zapracowany człowiek, można więc było spodziewać się, że nie wystartuje z projektem w najbliższym czasie, ale najwyraźniej frontman Trivum zamierza nas zaskoczyć.

Heafy już nagrywa wokale, o czym poinformował Ihsahn, lider kultowej formacji Emperor, prawdziwa legenda norweskiego black metalu.

„Okoliczności powstrzymują nas przed podróżowaniem, ale z tą technologią (VST Connect Pro – red.) jest niemal tak, jakbyśmy byli w jednym stiudiu” – współpracę z Heafym na Instagramie komentuje Ihsahn.

„Matt totalnie wymiata i z sesji na sesję zaliczamy progres” – dodaje Ihsahn.

Projekt ma nazywać się Mitryu i nawiązywać do oldschoolowego black metalu, jak Darkthrone czy Emperor. Heafy zamierza zaprosić do współpracy gości, w tym m.in. Nergala.

– Chciałbym, żeby w każdym utworze pojawiał się któryś z moich blackmetalowych superbohaterów. Ihsahn zamierza nagrać jakieś wokale. Nergal będzie miał swój utwór. Przypuszczam, że Gaahl też coś napisze. Planuję uderzyć jeszcze do kilku innych osób – już wcześniej zapowiedział Heafy.

Przypomnijmy: 24 kwietnia nakładem Roadrunner Records ukazał się nowy album Trivium pt. „What The Dead Men Say”.

Merch Trivium znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

https://www.instagram.com/p/CBdaLCWlvhB/?utm_source=ig_embed

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV