Marek Piekarczyk powraca z nowym projektem

Marek Piekarczyk, legendarny wokalista, który do niedawna jeszcze był frontmanem grupy TSA, powraca z nowym projektem. Muzyk łączy siły z wrocławską formacją Strain, z którą zadebiutuje 13 grudnia koncertem w Obornikach Śląskich.

Po odejściu z TSA Marek Piekarczyk nie stroni od muzycznych eksperymentów. Wieloletni frontman TSA startuje z koncertami z wrocławskim zespołem Strain, który jak sam przyznaje, zrobił na nim duże wrażenie.

– Po raz pierwszy w tym roku będzie ostro na moim koncercie – komentuje Piekarczyk. – Z zespołem Strain nie ma żartów. Łoją jak należy.

Wspólny projekt Strain i Marka Piekarczyka zaliczy sceniczny debiut 13 grudnia w Obornickim Centrum Kultury w Obornikach Śląskich. Podczas koncertu nie zabraknie utworów TSA, solowych dokonań Piekarczyka, a także kompozycji Strain.

– Wśród wielu moich akustycznych koncertów ten będzie rarytasem – zapowiada Piekarczyk.

To nie pierwsze spotkanie legendy polskiej sceny rockowej z muzykami Strain. Wrocławianie, których grupa istnieje od 2011 r., zagrali ponad 300 koncertów, m.in. przed TSA. Po doświadczeniu wspólnej trasy Marek Piekarczyk został zaproszony do współpracy przy drugim albumie Strain (Blooming z 2018 r.), śpiewając w utworze „Ucieczki”. Strain i Piekarczyk mają już na koncie wspólny koncert. Doszło do niego na tegorocznym Jarocin Festiwal. Muzycy wystąpili wówczas razem z Wojtkiem Cugowskim, Damianem Ukeje i sekcją siedmiu wiolonczel.

– Perspektywa współpracy z tak legendarnym rockowym wokalistą to dla nas ogromny zaszczyt – o dzieleniu sceny z legendą TSA mówi Mateusz Galecki, lider i wokalista Strain. – To postać, która miała ważny wkład w polską muzykę, a przy tym twórczy i otwarty człowiek. Wszystko wskazuje na to, że możemy razem urodzić coś ciekawego i nowego. Nie możemy doczekać się dzielenia się tym z publicznością.

Szczegóły koncertu znajdziecie via [link]

Merch TSA, w tym płyty oraz poświęconą zespołowi książkę „Ten gitarowy huk”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.