Machine Head zapowiadają album „Of Kingdom of Crown”

Machine Head zapowiadają inspirowany japońską serią anime album „Of Kingdom of Crown” i udostępniają potężnie brzmiący singiel „Choke on the Ashes of Your Hate”.

Metalowcy z Kalifornii nie zmarnowali ostatnich lat. Popularna kapela, w której od niedawna gra Vogg z Decapitated, ma gotowy nowy album.

„Of Kingdom of Crown” będzie dziesiątym wydawnictwem w dorobku Machine Head. Znajdą się na nim trzy utwory z ubiegłorocznej epki „Arrows in Words From the Sky”, ale też nowy materiał, w tym jeszcze gorący singiel „Choke on the Ashes of Your Hate”.

Singiel udostępniamy poniżej.

Historia przedstawiona na „Of Kingdom of Crown” będzie osadzona w postapokaliptycznym pustkowiu pod krwistoczerwonym niebem. Album ma mieć dwóch głównych bohaterów: Aresa i Erosa. Obu równie szalonych, okrutnych, ale też znajdujących uzasadnienie dla swoich czynów.

– Dzięki moim dwóm nastoletnim chłopakom cała moja rodzina wkręciła się w japońską serię anime „Attack On Titan”. Koncepcja płyty jest luźno inspirowana tą serią w takim sensie, że nie ma dobrego czy złego bohatera, obie postaci wierzą, że postępują słusznie, co wiąże się z ich jestestwem, ale nie ma wątpliwości, że obie dopuszczają się rzeczy odrażających i złych – wyjaśnia Robb Flynn, lider Machine Head.

O warstwie brzmieniowej płyty Flynn wypowiada się konkretnie: „Jest k*o ciężka. To prawdopodobnie najcięższa rzecz w kontekście naszych kilku ostatnich albumów”.

Album „Of Kingdom of Crown” ukaże się 26 sierpnia nakładem wytwórni Nuclear Blast. Krążek będzie dostępny w różnych wersjach – od podstawowego CD po aż 16 różnych wersji winylowych.

Z materiałem z płyty Machine Head wystąpią w Polsce 18 września w Tauron Arenie Kraków. Wydarzenie będzie częścią wspólnej europejskiej trasy Machine Head i Amon Amarth „Vikings and Lionhearts Tour”.

fot. T. Shinn/P. Harries

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.