Linkin Park z niespodzianką dla fanów. Zespół opublikował demo „In The End”

To ważny rok dla fanów Linkin Park. Zespół świętuje 20-lecie debiutanckiej płyty „Hybrid Theory”, która w 2000 r. otworzyła Amerykanom drzwi do wielkiej międzynarodowej kariery. Grupa udostępniła wersję demo singla „In The End”, największego przeboju z „Hybrid Theory”.

„In The End” to jeden z największych przebojów Linkin Park, ale też jeden z najpopularniejszych utworów swoich czasów, o czym najdobitniej świadczy fakt, że niedawno „In The End” stuknął miliard odtworzeń na YouTube.

Fani z całego świata wciąż wracają do „In The End”. Członkowie Linkin Park postanowili zrobić im niespodziankę, przygotowując wersję demo singla. Nagranie pokazuje, jak dużą ewolucję przeszedł utwór do momentu premiery. Inny tekst, o wiele surowsze brzmienie – wersja demo „In The End” może się podobać. Nie mamy wątpliwości, że utwór nawet w tej wersji stałby się ogromnym hitem.

Nagranie udostępniamy poniżej.

Mike Shinoda, obecny lider Linkin Park, który napisał „In The End”, niedawno wspominał proces tworzenia „In The End”.

– Mieliśmy próby w małym pomieszczeniu w Hollywood – wspomina muzyk. – To była najohydniejsza część Hollywood. W tamtych czasach kręcili się tam dilerzy narkotyków i prostytutki. Na rogu była knajpa z taco. Był tam też czarny salon fryzjerski, sklepik prowadzony przez koreańską parę i mnóstwo scjentologów. Było tam specyficzne miejsce, które nazywało się „Centrum czytania”. W założeniu mieli cię tam uczyć czytać, ale były tam same książki scjentologów. Tam właśnie znaleźliśmy jedyną salę prób, na jaką mogliśmy sobie pozwolić.

– Pisaliśmy tam, pracowaliśmy nad utworami i setem koncertowym – opowiada Shinoda. – Któregoś razu postanowiłem, że zostanę tam na noc. Napisałem wtedy „In The End”. Jeśli dobrze pamiętam, nasz perkusista Rob Bourdon był pierwszą osobą, która stawiła się następnego dnia na próbie. Zagrałem mu to i zwariował.

– To utwór o walce z brakiem nadziei i ulotną naturą czasu oraz naszego życia. Jest ponadczasowy i uniwersalny – uważa obecny lider Linkin Park.

Działalność Linkin Park od czasu śmierci Chestera Benningtona pozostaje zawieszona. Czy wkrótce będziemy świadkami reaktywacji popularnej kapeli? Wiele na to wskazuje. Dave „Phoenix” Farrell, basista Linkin Park, zdradził niedawno, że grupa pracuje nad nowym materiałem. Póki co jednak zespół skupia się na świętowaniu 20-lecia „Hybrid Theory”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV