Kreator zapowiada specjalne wydawnictwo

Kreator podsumowuje dekadę pod skrzydłami legendarnej wytwórni Noise Records. Grupa zapowiada specjalne wydawnictwo „Under The Gullotine”. Sześć albumów na winylu, w tym kultowe „Pleasure To Kill” i „Extreme Agression”, a także dodatki, w tym pendrive z plikami .mp3 – oto co przygotowali niemieccy thrasherzy.

Historia Kreatora jest jak lot odrzutowcem: zespół błyskawicznie wzbił się na najwyższy poziom metalowej elity. Zaczynali skromnie w niemieckim mieście Essen, gdzie pod nazwą Tormentor szlifowali pierwsze riffy w zamierzchłych latach 80. Ich demówki „Blitzkrieg” i „End Of The World” przechodziły z rąk do rąk w ówczesnym muzycznym undergroundzie i w ten sposób zespół zaistniał w społeczności fanów metalu. Fama przyniosła zainteresowanie początkującej wówczas niemieckiej wytwórni Noise Records, z którą grupa wkrótce podpisała kontrakt. Efektem tej umowy było sześć albumów. Dzięki nim niemiecka formacja stała się kapelą z pierwszej ligi, jaką pozostaje do dziś.

Ich debiutancki longplay „Endless Pain” był istnym barbarzyństwem. Surowość i brutalność tej muzyki ściągnęła uwagę metalheadów. Kolejny album „Pleasure To Kill”, wydany w 1986 r., uchodzi za pierwszy z klasyków zespołu. Wprowadzając zróżnicowane tempo w swoich utworach, przy tym nie porzucając okrucieństwa brzmienia, Niemcy zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko samym sobie i innym grupom. Kolejny krążek, wydany rok później „Terrible Certainty”, dodatkowo ugruntował reputację Kreatora. W 1989 r. zespół zamknął triumfalnie dekadę albumem „Extreme Agression”. Jest to po dziś dzień najlepiej sprzedającą się pozycja w dyskografii Kreatora. Mimo tego sukcesu status opus magnum należy do płyty „Coma of Souls” wydanej rok później. To ona scementowała pozycję Kreatora jako klasyków thrash metalu.

Box set „Under The Guillotine” celebruje dyskografię Kreatora jako perłę w koronie katalogu Noise Records i jest kolekcją pierwszej dekady zespołu. Wydawnictwo zawiera sześć winyli, 40-stronicową książeczkę ze zdjęciami, wypowiedziami, a także tekstami utworów. Bonusem jest pendrive w kształcie figurki demona z logo zespołu, zawierający pliki .mp3 ze wszystkimi utworami z rozszerzonych wersji albumów.

Premiera wydawnictwa 26 lutego.

Szczczegóły znajdziecie na stronie https://kreator.lnk.to/GuillotinePR

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.