Korn udostępnia nowy singiel „Forgotten”

Korn udostępnia drugi singiel promujący nadchodzący album. „Requiem” ukaże się 4 lutego nakładem wytwórni Loma Vista Recordings.

To jeden z wielu albumów, które prawdopodobnie nie powstałyby, gdyby nie wybuch pandemii. Obóz Korn pracowicie spędził okres lockdownu, gdy o koncertach nie było mowy. W efekcie Amerykanie mają gotowy materiał i są gotowi do jego wydania.

Premiera płyty „Requiem” została zaplanowana na 4 lutego. Pierwszy promujący ją singiel pojawił się jeszcze w ubiegłym roku. Na kanale zespołu pojawił się właśnie nowy, drugi singiel z albumu „Requiem”. To otwierający wydawnictwo utwór „Forgotten”.

Singiel udostępniamy poniżej.

– Jest w tym albumie coś, co sprawia, że… Pamiętacie album „Untouchables”? Dla mnie ma ten sam vibe wczesnych lat 2000. Nie wiem dlaczego. Może to przez to, że poświęciliśmy więcej czasu na gitary – w niedawnej rozmowie z serwisem Loudwire.com stwierdził James „Munky” Shaffer, gitarzysta Korn.

Munky uważa, że „Requiem” może zaskoczyć fanów grupy.

– Mam wrażenie, że nasi fani będą potrzebowali trochę więcej czasu na strawienie tej płyty – przyznał gitarzysta. – Musisz postawić się w momencie wybuchu pandemii. Cały świat się zamyka. W tym samym czasie na świecie płoną lasy i widzisz pomarańczowe niebo. To wszystko wyglądało jak zagłada.

CZYTAJ TEŻ: KORN: ZŁOŚĆ WYKRZYCZANA PRZEZ ZĘBY

Warto odnotować, że na nowym zdjęciu promocyjnym Korn nie widzimy basisty Reginalda „Fieldy’ego” Arvizu, który niedawno opuścił szeregi zespołu z powodów osobistych. Muzyk najwyraźniej cały czas dochodzi do siebie. Na koncertach zastępował go ostatnio Roberto „Ra” Díaz z Suicidal Tendencies. Wygląda jednak na to, że to chwilowe zastępstwo, a Korn cały czas czeka na powrót swojego wieloletniego członka. Póki co nie wiemy, czy Fieldy brał udział w nagrywaniu płyty „Requiem”.

Przypomnijmy: Korn miał wystąpić w tym roku w Polsce na Impact Festival. Wydarzenie zostało odwołane z powodu przeciągającej się pandemii koronawirusa. Ostatecznie Korn ma odwiedzić Polskę w 2022 r. Występ grupy odbędzie się 31 maja 2022 r. na warszawskim Torwarze, a za jego organizację odpowiada Live Nation.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.