Konstelacje: Chcemy grać muzykę, którą z przyjemnością sobie włączymy #wywiad

Konstelacje to świeży zespół, ale założony przez ludzi z długim stażem na scenie hardcore’owej i metalcore’owej. Ich brzmienie łatwo skojarzycie z Deftones, Comą czy B.E.T.H. O zespole, albumie „Poza horyzont” i jaraniu się muzyką porozmawialiśmy z Markiem i Dominikiem z Konstelacji.

Marek Rypiński przez wiele lat grał ciężary w Positive for Progress, Sky Collapse i kilku innych kapelach, Dominik Mądrachowski robił groźne miny w hardcore’owych ekipach Street Chaos i From Today. Dziś obaj szukają w muzyce zupełnie innych emocji. Wspólnie założyli Konstelacje, zespół, w którym odświeżają melancholię rocka lat 90., nawiązując przede wszystkim do Deftones (Marek jest ultrafanem Deftonesów i z dumą nosi tatuaż z motywem „White Pony”).

Pierwsze piosenki Konstelacji Marek napisał do szuflady. Później rozważał stworzenie solowego projektu. Koniec końców za namową Dominika powstał pełnoprawny zespół, który dziś coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na scenie rockowej. Ich single odbijają się szerokim echem, notując świetne wyniki w streamingu i skutecznie szturmując ramówkę Antyradia.

– Tak naprawdę nigdy nie byłem z jakichś tam groźnych klimatów – przyznaje Marek. – Zmęczyło mnie wiele lat grania ciężkich, mocnych, brutalnych rzeczy, eksploatowania swojego gardła na screamy, na brutalne wokale. W pewnym momencie już masz dosyć. Chyba jakoś się to wszystko przewartościowało w mojej głowie.

O melancholijnym, lejącym się brzmieniu Konstelacji głos kapeli mówi tak: „Zawsze byłem mega fanem ładnych melodii, smutnych piosenek i takie chciałem grać. Zamysł Konstelacji być taki, że chcemy grać muzykę, którą sami sobie włączymy”.

Dominik, basista w Konstelacjach, również nie ukrywa, że szuka w muzyce nowych inspiracji i chce odpocząć od hardcore’owego łomotu.

– Od wielu lat staram się wyjść ze strefy, w której tkwiłem, czyli tego hardcore’owego czy deathmetalowego grania – mówi Dominik. – Generalnie wywodzę się z death metalu i w tej konserwie byłem pozamykany przez ponad 20 lat. Ale już od lat dostrzegam też inną muzykę, inne dźwięki i cieszę się, że się otworzyłem.

Na jesień planowana jest premiera debiutanckiej płyty Konstelacji. Jej premierą zajmie się Agora Digital Music. Póki co zespół skupia się na promowaniu jej niezależnymi singlami.

W rozmowie z Konstelacjami, jaką udało nam się przeprowadzić w naszej redakcji w Centrum Kultury Zamek, członkowie kapeli opowiedzieli nam o swoich muzycznych metamorfozach, planach, szczegółach nadchodzącego albumu „Poza horyzont” i tym, jak widzą swoją przyszłość. Zapraszamy do sprawdzenia materiału!

Autorzy materiału: Krzysztof Sobieralski/Piotr Garbowski
Tekst: Piotr Garbowski

Posłuchaj Konstelacji:

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.