Kirk Hammett sprzedał gitarę, na której zagrał „One”. Cena: ponad 112 tys. dolarów

Kirk Hammett sprzedał gitarę, na której zagrał w kultowym teledysku do „One”. Instrument muzyka Metalliki został wylicytowany za przeszło 112 tys. dolarów, czyli niespełna pół miliona złotych.

Kirk Hammet to człowiek z kolekcjonerskim zacięciem, ale czasem pozbywa się niektórych rzeczy. Jeden z najpopularniejszych metalowych gitarzystów zbiera archiwalne plakaty horrorów i oczywiście gitary, w obu przypadkach posiadając wiele tzw. białych kruków. Tym razem jednak Kirk postanowił sprzedać gitarę ESP, którą fani Metalliki powinni dobrze kojarzyć. To charakterystyczne wiosło, wykorzystane przez Kirka w klipie do utworu „One”.

Muzyk wystawił gitarę w serwisie Heritage Auctions, gdzie instrument sprzedał się za 112 500 dolarów, co w przeliczeniu polską walutę daje kwotę ok. 430 tys. zł. Chętni na zakup gitary znaleźli się błyskawicznie. Dzięki nim cena wystrzeliła w górę, a kto mógł cieszyć się z tego najbardziej, chyba nie trzeba wyjaśniać.

Wygląd gitary wykorzystanej w teledysku do „One” i wartej 112 500 dolarów możecie przypomnieć sobie poniżej.

„One” to jeden z najpopularniejszych utworów Metalliki. Utwór znalazł się na albumie „…And Justice For All” z 1988 r. Tekst zainspirowała powieść Daltona Trumbo „Johnny Got His Gun” opowiadającej o młodym żołnierzu, który podczas I wojny światowej stracił nogi, ręce, wzrok i słuch, resztkami sił prosząc o eutanazję, na którą nie wyrażono zgody.

Teledysk „One” był pierwszym klipem w dorobku Metalliki. Pomimo tematyki i pokazania mocnych obrazów teledysk był regularnie emitowany w MTV. „One” do dziś pozostaje stałym elementem koncertowego repertuaru czterech jeźdźców.

CZYTAJ TEŻ: KIRK HAMMETT REKLAMUJE KAWĘ. TO JEGO NOWY PRODUKT

Przypomnijmy: Metallica idzie za ciosem i nie zamierza zwlekać z wydaniem kolejnej płyty. Jeszcze przed pandemią członkowie grupy deklarowali, że tym razem zmobilizują się i nie będą kazali fanom czekać tak długo, jak na „Hardwired… to Self-Destruct”. Wybuch pandemii i odwołanie zaplanowanych na najbliższy czas koncertów mogą pomóc Metallice dotrzymać słowa. Od jakiegoś czasu Amerykanie zarzekają się, że nie tracą czasu i pomimo lockdownu starają się pracować. Premiera nowej płyty Metalliki jak zawsze byłaby bardzo dużym wydarzenie, ale czy największa światowa gwiazda metalu pozwoli sobie na jakąkolwiek premierę bez możliwości ruszenia w trasę? Czas pokaże.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.