Kerry King: Znamy skład zespołu i pierwszy singiel!

Założyciel Slayera w końcu ujawnił z kim będzie kontynuował swoją muzyczną podróż!

Po kilku latach Kerry King wraca do gry! W skład swojego zespołu zaangażował następujących muzyków: Mark Osegueda (Death Angel) jako wokalista, Paul Bostaph (Slayer) na perkusji, Phil Demmel (ex-Machine Head) na gitarze oraz Kyle Sanders (Hellyeah) na basie. Dnia 17-go maja ukaże się również debiutancki album formacji zatytułowany „From Hell I Rise”, a zapowiada go singiel „Idle Hands”, którego możemy posłuchać już teraz.

– Utwór „Idle Hands” został napisany jeszcze podczas sesji do ostatniej płyty Slayera, „Repentless” – opowiada King w wywiadzie dla Rolling Stone. – Nie byłem z niego do końca zadowolony, więc odłożyłem go na później do czasu wydania nowej płyty Slayera. Finalnie złożyło się tak, że trafi na mój solowy album.

King wytłumaczył również historię dotyczącą nazwy zespołu.

– Przez długi czas projekt miał nazywać się „King’s Reign”. Powiedziałem jednak chłopakom, że nie jestem próżnym gościem i nie chcę żeby nazwa zespołu była zbyt pompatyczna. Myśleliśmy jeszcze o „Blood Reign”, ale to nie wypaliło. W końcu stanęło po prostu na nazwie „Kerry King”. Uwielbiam logo tego projektu – dodaje.

Jak się okazało pogłoski o zaangażowaniu do zespołu Phila Anselmo również nie były bezpodstawne.

– Moi menadżerowie, promotorzy o raz wytwórnia – wszyscy chcieli Phila. Phil jest moim dobrym kumplem, ale uważałem, że nie jest właściwą osobą na to miejsce. Kiedy usłyszycie Marka Oseguedę na tym albumie zrozumiecie o co mi chodziło – mówi King.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.