Kerry King o nagrywaniu basu w Slayer

Lider Slayera wyjaśnia ciekawą kwestię!

Niedawno Kerry King w wywiadzie dla Rolling Stone ujawnił, że nagrywał partie gitary basowej na każdą płytę Slayera od lat dziewięćdziesiątych. Powód dla którego to robił wydaje się być kuriozalny.

– Od początku lat dziewięćdziesiątych do ostatniej płyty grałem na wszystkich gitarach rytmicznych i basowych w studiu nagraniowym. Tom Araya tak naprawdę nigdy nie nauczył się swoich partii pod kątem pracy w studiu – mówi King. – Potrafił sprawnie grać na żywo, ale do studia nigdy się nie przygotowywał. Zawsze pozwalaliśmy Tomowi grać do momentu gdy nie zaczął odpuszczać. Na jego obronę powiem, że do momentu wejścia do studia w ogóle nie grał tych piosenek. Opracowywałem je ja i Paul (Bostaph, perkusista Slayer w latach 1992-2001 i 2013-2019). Potem zaczęliśmy je nagrywać. Dla kogoś kto ma coś zarejestrować bez wcześniejszej znajomości utworu dobre nagranie jest nierealne. I tak było z Tomem. Gdy ja i Jeff nagraliśmy swoje partie nie chciałem tracić czasu, wziąłem gitarę basową i nagrałem jego partie w mniej niż dzień, bo już dobrze znałem te utwory. Dochodziło do tego, że Tom grał jedną piosenkę przez osiem godzin, po czym się frustrował i mówił: „Ty to zrób, Kerry” – dodaje Kerry.

Kerry wypowiedział się również o partiach basu na swoim pierwszym, solowym albumie „From Hell I Rise” nagranych przez Kyle’a Sandersa.

– To odświeżające. Nie potrzebowałem tego muzycznie ani osobiście. Praca z nowymi ludźmi to super zabawa. To pierwsza płyta na której nie grałem na basie od lat dziewięćdziesiątych – twierdzi.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.