Jonathan Davis nie chce grać konkretnej piosenki KoRn

Lider nu-metalowej grupy wzbrania się przed wykonywaniem jednego, konkretnego utworu. Mowa o pochodzącym z debiutanckiego albumu KoRn z 1994 r. utworze „Daddy”.

Kompozycja zamykająca imienny album KoRn z 1994 r. to najprawdopodobniej najmroczniejszy utwór z całej dyskografii kapeli. Trwający ponad 17 minut kawałek jest ciężkostrawna nie tylko ze względu na formę muzyczną, ale przede wszystkim na jeden z najbardziej osobistych tekstów, jakie wyszły spod ręki Davisa. To podróż przez udręczoną psychikę wokalisty, który śpiewa o swoich doświadczeniach związanych z molestowaniem w wieku dziecięcym i ciężkim bagażem doświadczeń z tym związanych, czego dowodem było rozpłakanie się frontmana KoRn podczas sesji nagraniowej. Zespół przez 20 lat nie wykonywał tej piosenki na żywo, aby w końcu dodać ją do setlisty koncertowej w 2015 r., by w ten sposób nawiązać do 20 rocznicy wydania płyty.

Jednak fani, którzy mogli być świadkami wykonania na żywo tej piosenki, mogą śmiało uważać się za szczęściarzy. Jonathan Davis nie chce już nigdy grać „Daddy” na żywo. W wywiadzie dla Metal Hammer powiedział. jak trudno było wrócić do tego strasznego utworu. I dlaczego jest gotowy, aby wycofać go na dobre.

– Czułem się jakbym okradał świat i fanów z robienia uników przez tak długi czas. Miałem wrażenie, że mam dług wdzięczności wobec naszych słuchaczy, którzy przyszli na koncerty związane z 20 rocznicą wydania naszego debiutu i dlatego uznałem za stosowne to zrobić. Ale nie chcę do tego wracać. To zamknięty rozdział – powiedział z powagą Davis.

– Grając to na żywo, nie czułem się dobrze. To upiorne, przygnębiające gówno. Nie chcę znowu przechodzić przez granie tego na koncertach. Zrobienie tego było bardzo trudne i myślę, że wystarczająco dużo tym sobie udowodniłem – podsumował wokalista.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.