Gojira w kwietniu wyda album „Fortitude”. Jest nowy singiel!

No to wszystko jasne. Tajemnicza strona internetowa, która pojawiła się pod adresem www.gojira-music.com/430, rzeczywiście była zapowiedzią nowej płyty Francuzów. Album „Fortitude” w kwietniu ujrzy światło dzienne. Promuje go świeżo opublikowany singiel „Born For One Thing”.

Jak na razie rok 2021 przynosi same rozczarowania, ale jeśli cały album „Fortitude” będzie brzmiał tak, jak jeszcze gorący singiel , Gojira na pewno nie rozczaruje.

To już pewne: nowy album Gojiry ukażę się 30 kwietnia. Trafi na niego 11 utworów, w tym dwa dotychczas opublikowane singie: nowy „Born For One Thing”, a także ubiegłoroczny „Another World”.

Singiel „Born For One Thing” możecie sprawdzić poniżej.

Tracklista płyty „Fortitude” znajduje się na stronie www.gojira-music.com/430.

– Chcę wrócić do niektórych z naszych dawnych inspiracji. Nigdy nie byliśmy zespołem deathmetalowym. Byłem wcześniej fanem Dire Straits i Michaela Jacksona. Mamy to w sobie, tak samo jak rzeczy progresywne. Musimy to jakoś wyrazić, połączyć te inspiracje z naszym własnym brzmieniem. Pracujemy nad rzeczami, które są dość zaskakujące, nawet dla nas – w 2018 r. tłumaczył Joseph Duplantier, gitarzysta i wokalista Gojiry.

– To inne podejście. Mamy nowe potrzeby i nową wizję pracy. To będzie coś dobrego – podsumował muzyk.

CZYTAJ TEŻ: MYSTIC FESTIVAL CAŁY CZAS NA HORYZONCIE. „RAZEM TO PRZETRZYMAMY”

Przypomnijmy: Gojira miała wystąpić na ubiegłorocznym Mystic Festival. Wydarzenie zostało jednak odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Nie ma jednak tego złego: Gojiry nie zabrakło w line-upie tegorocznej odsłony imprezy. Mystic Festival cały czas jest w planach – i oby nic się nie zmieniło!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV